facebook

Warsztaty w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego w Willi Decjusza

Warsztaty w Willi Decjusza

 

Warsztaty stacjonarne w Willi Decjusza – szkolimy w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego.
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego realizowanych w ramach projektu: „Międzysektorowe wyzwania: specjalista ds. ochrony dóbr kultury na wypadek sytuacji kryzysowej i wojny – opracowanie programu studiów podyplomowych, dedykowanych pracownikom działającym na pograniczu dziedzin.
 

Uprzejmie informujemy o nowym terminie warsztatów. Warsztat pt. „Konserwacja ratunkowa w ramach ochrony dóbr kultury w kryzysie” odbędzie się 27 października (środa) o godz. 10:00 w Willi Decjusza.

 

W ramach warsztatu przedstawione i omówione zostaną zagadnienia związane z konserwacją ratunkową i pracami konserwatorskimi oraz wybrane przykłady obrazujące specyfikę konserwacji ratunkowej. Na uczestników warsztatów będą również czekać ćwiczenia z wykorzystaniem kamery termowizyjnej oraz ćwiczenia z opracowania programu konserwacji ratunkowej.

Podczas szkolenia omówiony zostanie również charakter działań konserwatorskich w obliczu zagrożenia, czynniki nadzwyczajne związane z pojęciem konserwacji ratunkowej oraz etapy działań konserwatorskich m.in. ocena zagrożenia, udokumentowanie czy też zabezpieczenie, ukrycie obiektu.

 

Prowadzenie: mgr Bożena Boba-Dyga



Termin: 27.10.2021 r., godz. 10:00-16:00


Format: warsztaty stacjonarne w Willi Decjusza (28 lipca 1943 17a)
 

Czas trwania warsztatu: 6 h.
Przewidziana przerwa z poczęstunkiem.

 

Zapisy: https://forms.gle/U4UFWuUQgc9VF8yj8

 

Projekt „Międzysektorowe wyzwania: specjalista ds. ochrony dóbr kultury na wypadek sytuacji kryzysowej i wojny – opracowanie programu studiów podyplomowych, dedykowanych pracownikom działającym na pograniczu dziedzin” – korzysta z dofinansowania o wartości 155.550 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i 27.450 EUR otrzymanych ze środków budżetu Państwa Polskiego. Celem projektu jest opracowanie od podstaw nowego kierunku studiów podyplomowych.

 

Fundusze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) są wspólnie finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, których wkład oparty jest na ich PKB. Przypadające na lata 2014-2021 fundusze wynoszą 1,55 miliarda euro, a do priorytetowych obszarów działań w tym okresie zalicza się m.in: innowację, integrację społeczną, kulturę, dobra zarządzanie a także edukację i konkurencyjność.

 
 
 

Zobacz także