facebook

Nowy termin wiosennej edycji Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

 W związku z ograniczeniami spowodowanymi COVID-19, wiosenna edycja Wyszehradzkich Rezydencji Literackich w Willi Decjusza planowana jest w dniach 01.07-12.08.2020.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyszehradzkie Rezydencje Literackie – Program jest inicjatywą Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego będącą cyklem pobytów rezydenckich i wydarzeń literackich. Adresatem są pisarze, poeci, eseiści, krytycy, tłumacze literatury i dziennikarze z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja i Węgry).

 

 

Program opiera się na partnerstwie czterech Instytucji Goszczących z każdego kraju V4: Institutu umeni w Pradze, Petőfi Irodalmi Múzeum w Budapeszcie, Stowarzyszenia Willa Decjusza w Krakowie i Literarné informačné centrum w Bratysławie.

 

 

Celem programu jest coroczne goszczenie w każdym kraju V4 wybranych Rezydentów Literackich ze wszystkich czterech państw, wspieranie ich pracy i mobilności oraz tworzenie platformy wymiany informacji. Dodatkowo program umożliwia rozwój i promocję literatury państw Grupy Wyszehradzkiej na terenie Europy Środkowej.

 

 

 

 

 

Zobacz także