facebook

Niedziela u Decjusza – plener artystyczno-edukacyjny z okazji Dnia Dziecka

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca na „Niedzielę u Decjusza” – doroczny plener edukacyjny o charakterze pikniku rodzinnego organizowany z okazji Dnia Dziecka. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie wielokulturowość i różnorodność kulturowa. Tytuł wydarzenia – „Podróż dookoła świata” nawiązuje do idei odkrywania świata poprzez znajomość różnych narodów wraz z bogactwem ich tradycji i zwyczajów. Plener adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, domów kultury, a także mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów.

 

Główną ideą „Niedzieli u Decjusza” jest promocja wspólnej nauki poprzez zabawę. Na wszystkich uczestników, także dorosłych, czeka wiele atrakcji. Wydarzenie to współorganizowane jest z Dzielnicą VII Zwierzyniec oraz Centrum Helen Doron. Wstęp wolny.

 

W ogrodach Willi Decjusza przygotujemy całodzienne atrakcje w postaci gier i zabaw przy stanowiskach edukacyjnych. Odwiedzając wszystkie stanowiska i wykonując różnorodne zadania, najmłodsi uczestnicy pleneru będą mogli zdobyć specjalnie z tej okazji przygotowane paszporty. Piknik będzie także okazją do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami i pogłębienia wiedzy na temat tradycji i dziedzictwa kulturowego różnych krajów i kontynentów. Szczególnie zachęcamy do przygotowania odpowiedniego stroju i wzięcia udziału w konkursie na kostium z podróży dookoła świata.

 

Koncepcja artystyczna opierać się będzie na połączeniu różnych dyscyplin sztuki: teatru, muzyki, tańca. Przez cały dzień na estradzie plenerowej będą odbywały się prezentacje zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także występy zaproszonych artystów. Swoje programy zaprezentują wybrane placówki mieszczące się na terenie Dzielnicy Zwierzyniec, m.in. : przedszkolaki z Polsko-Angielskiego Przedszkola CLEVER KIDS, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 72 im. Teofila Lenartowicza i młodzi artyści ze szkoły muzycznej Mozart. Młodzi wykonawcy zostaną zaproszeni przez artystów do wspólnego przeżywania podróżniczej bajki zatytułowanej „Latający Kufer”.

 

 

 

 

ŚWIĘTO DZIELNICY VII
NIEDZIELA U DECJUSZA 
„Podróż dookoła świata”
9 czerwca 2013

 

ZABAWY EDUKACYJNE, KONKURSY, SPEKTAKLE

 

 • 11.00 Otwarcie pikniku i miasteczka edukacyjnego
 • 11.15 Jesteśmy Dziećmi Świata, Niepubliczne Przedszkole Clever Kids
 • 12.00 Latający Kufer, spektakl teatralny dla dzieci
 • 13.00 Nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej MOZART w repertuarze z różnych kontynentów, piosenki z Norwegii, Brazylii, Irlandii, Wietnamu, Hiszpanii, Chin i Afryki
 • 13.30 Konkurs na najciekawszy kostium Podróż dookoła świata
 • 13.50 Rodzinne SUDOKU
 • 14.00 Muzyka świata, chór Canticum Canticorum i Goście
 • 15.00 Otwarcie ŚWIĘTA DZIELNICY VII ZWIERZYNIEC
 • 15.10 Muzyczne Zebry, Samorządowe Przedszkole nr 76
 • 15.30 Prezentacje artystyczne – Szkoła Podstawowa nr 72, Klub Kultury Wola, Gimnazjum nr 20
 • 17.20 Muzyczna podróż dookoła świata: Europa i Azja, koncert Kwartetu Archi
 • 18.00 Wręczenie wyróżnień i statuetek „Lajkonika”
 • 18.45 Muzyczna podróż dookoła świata: Afryka, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, koncert

Kwartetu Archi

 • 19.30 Rozdanie nagród w loterii Zwierzyniec patrzy na świat 

 

Prowadzenie: PIOTR BEDNARSKI

 

 

 Organizatorzy:

 

 

log_villalog_zwierzyniec log_helen_doron

 

 

 

Sponsorzy:

 

 

log_pzulog_restauracja_villa

 

 

 

Partner:

 

 

log_tauron_dystrybucja

 

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także