facebook

Wspólne śpiewanie kolęd w Willi Decjusza

Serdecznie zapraszamy do Willi Decjusza na wieczór kolęd, który odbędzie się 25 stycznia (niedziela), o godz. 17.00. Weźmie w nim udział sopranistka Agnieszka Kołodziejczyk, której przy fortepianie akompaniowała będzie Aleksandra Hurkała. Kolędy autorskie przy dźwiękach gitary zaprezentuje Andrzej Mróz. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd. Wstęp wolny.

 

 

 

 

Agnieszka Kołodziejczyk – sopran – studiowała śpiew na Akademii Muzycznej w Krakowie a następnie we Wrocławiu, gdzie kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w zakresie kameralistyki wokalnej w klasie prof. Christiana Elssnera z Akademii Drezdeńskiej. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat pod okiem wybitnych  pedagogów. Koncertuje w Polsce, Niemczech, Austrii, Ukrainie. Występowała na I Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie”, Festiwalu Sztuk w Zakopanem, brała udział w koncertach oratoryjnych w ramach Festiwalu „Wratislavia Cantans”, oraz Festiwalu „Przemyska Jesień Muzyczna”. Współpracowała z Operą Krakowską („Wesele Figara”, „Czarodziejski flet”) oraz Filharmonią Krakowską (koncerty dla dzieci). Od kilku lat łączy występy artystyczne z pracą pedagogiczną w średniej szkole muzycznej w Przemyślu, prowadząc własną klasę wokalną.

 

Aleksandra Hurkała – ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego. Laureatka II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Druskiennikach na Litwie (2012), I Nagrody na II International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (2014) oraz II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kopenhadze (2014). Aktywnie uczestniczyła w organizacji Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznych w Warszawie (2013) oraz cyklu koncertów Wawer Music Festival (2012 – 2014). Prowadzi aktywną działalność organizacyjną oraz koncertową na Litwie, Ukrainie i w Polsce.

 

Inicjatorem wieczoru kolęd są uczestnicy „Klubu SAGA”, który powstał w Willi Decjusza po warsztatach kreatywnego pisania dla seniorów realizowanych od 2012 roku.

 

 

Zobacz także