facebook

Niedziela u Decjusza: Frycek i Marcelina. Salon Chopina

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Centrum Helen Doron zapraszają na doroczny rodzinny plener edukacyjny z okazji Dnia Dziecka. W nawiązaniu do obchodów Roku Fryderyka Chopina tematem wiodącym tegorocznej Niedzieli u Decjusza będzie życie i twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora – 30 maja 2010, godz. 11.00 – 18.00.

 

Koncepcja artystyczna opierać się będzie na połączeniu różnych dyscyplin sztuki: literatury, teatru, tańca, malarstwa, rzemiosła artystycznego i architektury. Zabytkowe wnętrza Willi Decjusza oraz otaczające budynek ogrody umożliwią realizację zaplanowanych wydarzeń w różnorodnej i zmieniającej się scenerii. Przez cały dzień na estradzie plenerowej będą odbywały się konkursy oraz prezentacje zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także występy zaproszonych artystów (m.in. spektakl „Chopiniana” w wykonaniu Zespołu Baletowego Impression).

 

Dla uczestników przygotowano całodzienne atrakcje w postaci gier i zabaw przy stanowiskach edukacyjnych. Odwiedzając wszystkie stanowiska, najmłodsi uczestnicy pleneru będą mogli zdobywać specjalnie z tej okazji przygotowane paszporty. Piknik będzie także okazją do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami i pogłębienia wiedzy historycznej.

 

Plener adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz domów kultury, a także mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów. Główną ideą Niedzieli u Decjusza jest promocja wspólnej nauki poprzez zabawę. Chcemy w ten sposób propagować wśród dzieci i ich rodziców chęć kreatywnego, samodzielnego myślenia i przyswajania nowych wiadomości.

 

Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na kostium z XIX-wiecznego salonu chopinowskiego!

 

Koordynacja projektu:

Katarzyna Trojanowska

kasia@villa.org.pl

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także