facebook

25 x 25 – prezentacja spektaklu pt. „On the influence of freedom”

Projekt „Dialog kultur” ma charakter trójstronny i przedstawia efekty niemiecko-francusko-polskiego programu rezydencji artystycznej w Genshagen pt. „George Sand – Fryderyk Chopin”.

 

Do udziału zaproszeni zostali Christel Hartmann-Fritsch, dyrektor Fundacji Genshagen oraz troje artystów, którzy wykorzystując doświadczenia z różnych dyscyplin – muzyki, obrazu i literatury w 2013 roku wspólnie przygotowali eksperymentalny spektakl pt. „On the influence of freedom”.

 

Jego prezentacja odbędzie się 7 lipca (czwartek), o godz. 17.00 w Willi Decjusza. Spektakl wzbogaca wystawa fotografii Tomasza Padło ukazująca niezwykle subiektywne spojrzenie na okolice Genshagen.

 

Projekt realizowany jest z okazji  25. rocznicy polsko-niemieckiego „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”.

 

Partnerem Stowarzyszenia Willa Decjusza jest Fundacja Genshagen, której działania oparte są na dialogu pomiędzy Niemcami a Francją poszerzanym w obrębie Trójkąta Weimarskiego o dialog z Polską.

 

Fundacja poprzez spotkania i debaty pomiędzy przedstawicielami kultury, sztuki, polityki, gospodarki, nauki i mediów wspiera wysiłki na polu społeczeństwa obywatelskiego, mające na celu wzmacnianie Europy w jej różnorodności kulturowej.

 

  • „Pleasantfelde” – wystawa fotografii Tomasza Padło

 

Wystawa przedstawia brandenburską miejscowość Ludwigsfelde. Jej ideą jest nadanie wartości tzw. fotografii folderowej i swoista humanizacja miejsc przedstawianych za jej pomocą.

 

Prezentowane prace są wizualną odpowiedzią na standardowe i ujednolicone treści promujące miasta, co prowadzi do ich znaczeniowej uniformizacji.

 

Cytaty promocyjne zaczerpnięte z folderów reklamowych stały się dla autora pretekstem do odszukania zagubionego genius loci opisywanych miejsc i pokazania ich z innej perspektywy.

 

  • On the influence of freedom”

 

Spektakl jest autorskim przedsięwzięciem wypracowanym przez troje artystów podczas programu rezydencji artystycznej w Genshagen w 2013 roku i składa się z trzech części. Każdy z autorów odpowiedzialny był za jeden z komponentów, które dzięki ich wspólnej pracy zostały połączone w jedną całość.

 

Olivier Maltinti (Francja) jest autorem prezentowanej sztuki. Friederike Kenneweg (Niemcy) jest autorką utworu na trzy głosy, którego idea skupia się na poszukiwaniu podobieństw i wspólnych obszarów trzech języków, którymi posługują się wykonawcy (polskiego, francuskiego i niemieckiego). Tomasz Padło (Polska) jest autorem fotograficznej opowieści o przeżywaniu przestrzeni, w której spotkali się artyści.  Główna idea spektaklu opiera się na wskazaniu różnic w postrzeganiu przestrzeni zdeterminowanych przez pochodzenie, co dodatkowo podkreślone jest przez osoby artystów, pochodzących z trzech różnych krajów. 

 

  • Friederike Kenneweg (Niemcy)wokalistka, dziennikarka i pisarka. W swojej pracy łączy formy literackie, głos i dźwięk. Skupia się na krótkich utworach prozatorskich oraz muzyce współczesnej. 

 

  • Olivier Maltinti (Francja) – artysta obdarzony wieloma talentami, aktor, autor tekstów, reżyser wokalista, gitarzysta i producent. Występował w filmach oraz teatrach we Francji i Europie, zarówno jako aktor i tancerz. 

 

  • Tomasz Padło (Polska) – geograf i niezależny fotograf, współtwórca Fundacji Bez Granica. Koncentruje się głównie na tematyce dokumentalnej, w szczególności w mało inwazyjnej fotografii ulicznej.

 

Fundator
FWPN_rgbLogo_Jubileusz_25.jpeg

 

Partner

genshagen 

Zobacz także