facebook

19. Letnia Szkoła Wyszehradzka – rusza rekrutacja

Letnia Szkoła Wyszehradzka (LSW) to projekt, który od 18 lat kształtuje i edukuje pokolenia młodych obywateli Grupy Wyszehradzkiej i krajów ościennych. Przez lata obserwowaliśmy zmianę priorytetów, polityk, trendów, ale przede wszystkim profilu kandydatów i uczestników. W tym roku LSW powraca, koncentrując się na dwóch dziedzinach: Biznes i Innowacje & Dziedzictwo Kulturowe Rozwój Publiczności, które wydają się odległe, ale połączone razem dają szansę na stworzenie innowacyjnego i odpowiedzialnego podejścia. Prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów laboratoria, których celem będzie wymiana poglądów, zdobycie wiedzy i konsultacja własnych pomysłów uczestników, przyczynią się do wypracowania nowej optyki, a także ukształtowania aspirujących liderów V4 i Regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Laboratorium Dziedzictwo Kulturowe – Audience Development – poruszy zagadnienia związane z głębszym zrozumieniem obecnych i potencjalnych odbiorców. Podczas Labu przedstawione zostaną innowacyjne podejścia takie jak: podejmowanie decyzji opartych na danych, metody mieszane i techniki kreatywne a także konstrukcje skoncentrowane na użytkowniku.

 

Laboratorium Biznes Innowacje – tematyka Labu skoncentruje się wokół innowacji w szeroko pojętym sektorze Biznesu i Usług. Odbiorcy porozmawiają o sztucznej inteligencji, która towarzyszy nam każdego dnia pod wieloma postaciami oraz o jej praktycznym wykorzystaniu.

 

W 19 edycji LSW pierwszeństwo mają założyciele start-upów, inicjatorzy konkurencyjnego biznesu oraz osoby osiadłe w miejscach dziedzictwa, pracujące z dziedzictwem materialnym i niematerialnym, jako główny materiał ich działalności zawodowej. Celem LSW będzie zebranie ich razem w poszukiwaniu wzajemnych bodźców i korzyści dla obu sektorów oraz wymiana poglądów. W ciągu 10 dni wykładów, warsztatów, szkoleń i wizyt studyjnych uczestnicy będą pracować (w grupach i indywidualnie) nad swoimi krótkimi prezentacjami, które odbędą się ostatniego dnia, w nowym zamkniętym formacie „Visegrad Ted-ex Talks”. Nowa, zmieniona formuła Szkoły będzie prowadzona zgodnie ze wszystkimi przepisami sanitarnymi i zarządzeniami rządowymi.

 

Kiedy? – 5-15 lipca 2021 r.

Gdzie? – Kraków, Willa Decjusza

Jak mogę aplikować?  – https://forms.gle/GXsgozoB7EiFjLv26

Rekrutacja rozpoczyna się 23 marca i potrwa do 27 kwietnia!

Więcej szczegółowych informacji już wkrótce!

 

Zapraszamy na www.visegradsummerschool.org.pl

oraz https://www.facebook.com/VisegradSummerSchool

 

Partnerzy:

Fundatorzy:

Zobacz także