facebook

Considering Matthew Shepard by Craig Hella Johnson – koncert Chóru Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza serdecznie zaprasza na koncert Chóru Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles – USC Thornton Chamber Singers, który odbędzie się w dniu  22 maja 2018 (wtorek) o godz. 19.00.

 

 

 

Artyści wykonają dzieło skomponowane przez Craig Hella Johnson’a dedykowane pamięci Matthew Sheparda. Zabójstwo młodego studenta w 1998 roku, który swoje życie zawodowe planował poświęcić działalności na rzecz praw człowieka, poruszyło opinię społeczeństwa amerykańskiego oraz wpłynęło na przyjecie przez Senat USA „Ustawy Matthew Sheparda” w 2009 roku, rozszerzającej kategorię zbrodni nienawiści o przestępstwa dokonane na tle uprzedzeń do orientacji seksualnej.

 

Występ muzyczny w wykonaniu amerykańskich artystów przepleciony zostanie dyskusją wokół postaci Matthew Sheparda, którego tragedia poruszyła wielu twórców: muzyków, pisarzy, reżyserów filmowych, m.in. jego historię opowiedział Tim Hunter w swoim filmie „Anatomy of a Hate Crime” z 2001 roku, a Elton John zadedykował mu swój album „Songs from the West Coast”.

 

Na koncert wstęp wolny.

 

Considering Matthew Shepard by Craig Hella Johnson

 

Wykonawcy:

USC Thornton Chamber Singers

Jo-Michael Scheibe – dyrygent

So-Mang Jeagal – fortepian

 

Program:

 

PROLOGUE
Cattle, Horses, Sky and Grass
Ordinary Boy

 

We Tell Each Other Stories

 

PASSION
The Fence (before)
The Fence (that night)
A Protester

 

Discussion

 

PASSION CONTINUED
The Innocence
The Fence (one week later)

 

Discussion

 

EPILOGUE

Meet Me Here

All of Us

 

Jo-Michael Scheibe prowadzi wydział Muzyki Chóralnej i Sakralnej na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Thornton School of Music. Współpracował z artystami od Luciano Pavarottiego po Sir Eltona Johna i Rolling Stones, a także przygotował zespoły chórzystów dla międzynarodowych dyrygentów: Helmutha Rillinga, Michaela Tilsona Thomasa, Sir Colina Davisa i innych.

 

So-Mang Jeagal występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych w najważniejszych salach koncertowych, takich jak Konzerthaus w Berlinie, La Madeleine w Paryżu, Seoul Arts Center, J. F. Kennedy Center i Walt Disney Concert Hall. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. zdobył I nagrodę w Washington International Piano Competition oraz w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Liszta (2014). Obecnie jest akompaniatorem USC Thornton Chamber Singers.

 

USC Thornton Chamber Singers są okrzyknięci wzorem doskonałości od czasu ich powstania w 1939 roku. W 2016 roku wykonali Wach Aufwith Bacha Jeffrey’a Kahane’a i Los Angeles Chamber Orchestra, program w języku angielskim z udziałem Simona Carringtona i Sonnengesanga Gubaiduliny z wiolonczelistą Davidem Geringasem na Międzynarodowy Festiwal Wiolonczelowy Piatigorsky. Zespół jest także laureatem Amerykańskiej Nagrody Filmowej 2015 w Muzyce Chóralnej. Występowali w licznych międzynarodowych koncertach, z takimi artystami jak: Sir Elton John, Barry Manilow i The Rolling Stones.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także