facebook

„Res publica reloaded” w Amsterdamie

W dniach 28 kwietnia – 2 maja 2014 w Amsterdamie odbędzie się kolejne spotkanie uczestników międzynarodowego projekt „Res publica reloaded – European public spaces as source of empowerment”, którego polskim partnerem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Młodzi menadżerowie kultury i przedstawiciele organizacji pozarządowych z Niemiec i Polski na przykładzie doświadczeń holenderskich przyjrzą się strategii wykorzystania sztuki publicznej w konstruowaniu zinstytucjonalizowanych działań artystycznych i nowych metod edukacji.

 

 

  • Fotorelacja Magdy Jasińskiej z warsztatów w Amsterdamie (28 kwietnia – 2 maja 2014)

 

 

Projekt „Res publica reloaded – European public spaces as source of empowerment” wspiera niezawodową edukację osób dorosłych. Działalność w ramach tego międzynarodowego partnerstwa skupia się na poruszaniu tematu powiązań edukacji kulturalnej i politycznej, jak również konotacjach między formalnymi i nieformalnymi formami nauczania. Uczestnicy projektu podejmą próbę przyjrzenia się i późniejszego wykorzystania strategii sztuki publicznej (szeroko rozumianej jako street art) w konstruowaniu zinstytucjonalizowanych strategii artystycznych i nowych metod edukacji. Partnerstwo ma na celu umożliwienie międzynarodowych mobilności, spotkań reprezentantów instytucji zaangażowanych w projekt oraz ich słuchaczy oraz organizacji warsztatów. Projekt finansowany jest w ramach programu Grundtvig „Uczenie się przez całe życie”.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

Zobacz także