facebook

Write the Game

Write the Game 2020
e-Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych

 

Write the Game to nowatorski, kompleksowy i interdyscyplinarny projekt służący rozwojowi sektora kreatywnego. Celem projektu jest wzmocnienie potencjału, aktywności i integracji branż kreatywnych oraz pobudzenie kreatywności wśród mieszkańców regionu poprzez stworzenie platformy do nawiązywania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wykształcenie wśród młodych twórców zasobów wiedzy i kompetencji związanych ze skutecznym funkcjonowaniem w przemyśle gier.

 

O projekcie

 

Projekt obejmuje realizację 4-tygodniowej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych, adresowanej do 18 młodych twórców wybranych na drodze rekrutacji, która z uwagi na stan epidemii w tym roku odbędzie się całkowicie online. W ramach e-Akademii będą mieć miejsce warsztaty scenariopisarskie, wykłady, praca własna nad stworzeniem Questa, indywidualne spotkania z mentorami oraz e-wizyty studyjne w najciekawszych studiach gier. Najlepsi uczestnicy warsztatów zostaną zarekomendowani na staż do studiów współpracujących przy projekcie.

 

Write the Game to kolejny z wieloletniej serii projektów mających na celu rozwój i promocję twórczości literackiej rozpoczętej w Willi Decjusza w 1995 roku. Projekt wciela w życie misję Stowarzyszenia Willa Decjusza, jaką jest stworzenie miejsca spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań oraz platformy wymiany myśli.

 

Partner merytoryczny

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

Sponsorzy:

Zobacz także