facebook

Zespół pałacowo-parkowy

Willa Decjusza to nie tylko renesansowy pałac otoczony rozległym parkiem. Do tego zabytkowego kompleksu należą również dwie oficyny. Wiosną 1998, po gruntownej rewaloryzacji otwarto oficynę Willi, nazwaną na cześć jednego z przyjaciół Justusa Decjusza Domem Łaskiego. Znajduje się w niej 10 komfortowo urządzonych pokoi, które służą stypendystom i gościom Stowarzyszenia. Druga oficyna, o przyciągającej oko ciekawej bryle architektonicznej, to wybudowany w 2000 roku ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Miasta Krakowa – Dom Erazma.

 

W Parku Decjusza znajduje się również autorska galeria rzeźby prof. Bronisława Chromego, autora wielu rzeźb i monumentalnych pomników jak choćby Smoka Wawelskiego czy Lotników Polskich w Krakowie. Systematycznie realizowane są plany rekultywacji ogrodów otaczających pałac, zaplanowano też kompleksową rewaloryzację całego parku.

 

Zwiedzanie Willi Decjusza jest możliwe po uprzednim ustaleniu terminu. Kontakt: Katarzyna Trojanowska – kasia@villa.org.pl.

 

Cennik oraz zasady rezerwacji i wynajmu powierzchni w zespole pałacowo-parkowym Willa Decjusza w oficynie Dom Łaskiego od 1 czerwca 2021 r.