facebook

Polsko-Brytyjski Okrągły Stół

Polsko-Brytyjski Okrągły Stół to doroczne spotkanie grupy kilkudziesięciu polityków, dyplomatów, urzędników, intelektualistów oraz przedstawicieli biznesu i mediów z Polski i Wielkiej Brytanii, poświęcone najistotniejszym zagadnieniom na agendzie europejskiej. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2008 roku. W maju 2011 roku obrady poświęcone były diagnozie burzliwych procesów zachodzących w polityce gospodarczej, w europejskiej architekturze bezpieczeństwa oraz w relacjach z sąsiadami na wschodzie.

 

Celem projektu jest stworzenie forum debaty na najważniejsze tematy na agendzie europejskiej w gronie przedstawicieli administracji rządowej, polityków, ekspertów oraz reprezentantów biznesu i mediów. Poprzez dyskusję nad najważniejszymi problemami europejskimi i globalnymi projekt ma umocnić pozytywną opinię o Polsce w Wielkiej Brytanii, a także na forum europejskim, jako o kraju zaangażowanym, zdolnym do działania i posiadającym jasną wizję polityki zagranicznej.

 

W poprzednich edycjach Polsko-Brytyjskiego Okrągłego Stołu wzięli udział, między innymi: Profesor Timothy Garton Ash, Charles Grant (Dyrektor ośrodka Centre for European Reform w Londynie), Robert Cooper (obecnie doradca w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych), Dr. Robin Niblett (Dyrektor Chatham House), Denis MacShane (członek Izby Gmin), Gideon Rachman (Financial Times), Minister Mikołaj Dowgielewicz, Profesor Adam Daniel Rotfeld, Minister Andrzej Olechowski, Aleksander Smolar czy Jan Krzysztof Bielecki.

 

Idea spotkań zrodziła się w efekcie współpracy demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej, Fundacji Unia&Polska, Brytyjskiego Chatham House, Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu w Oxfordzie i Stowarzyszenia Willa Decjusza.

 

Kontakt:

Grzegorz Morek

grzegorz@villa.org.pl

 

 

 

 

 Organizatorzy:

 

 

log_centre_for                  chatham_house                  log_wise_europa

 

 

log_esc                   log_unia_polska_fundacja        96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1)

 

 

 

Sponsorzy:

 

      baesystems                  log_krakow_airport_niebieskie                  SPL_L_RG

 

 

 

Partnerzy:

 

 

msz            log_malopolska_region              ambasada_wielkiej_brytanii

 

 

 

Media:

 

 

 

logo_rzeczpospolita              log_tvp_krakow_niebieskie                 log_radio_krakow     

 

 

        logo_dziennik_polski                     log_www_krakow_pl

 

 

log_w_krakowie_pl                log_polskie_radio_dla_zagranicy

 

Zobacz także