facebook

Niedziela u Decjusza

 

Jest to doroczny plener edukacyjno-artystyczny o charakterze pikniku rodzinnego realizowany w najbliższym otoczeniu Willi Decjusza od 1996 roku, od 2019 we współpracy z Instytutem Kultury Willa Decjusza. Koncepcja artystyczna opiera się na dialogu historii z nowoczesnością i połączeniu różnych dyscyplin sztuki: plastyki, tańca a także teatru i muzyki. Na estradzie plenerowej odbywają się występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych a także artystów scen polskich. 

 

 

Plener adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz domów kultury, a także mieszkańców Krakowa oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Główną ideą wydarzenia jest promocja wspólnej nauki poprzez zabawę.

 

Na uczestników czekają całodzienne atrakcje: gry i zabawy przy stanowiskach edukacyjnych. Odwiedzając poszczególne stanowiska, najmłodsi uczestnicy pleneru zdobywają paszporty tematyczne. Aby otrzymać piknikowe trofeum należy  odwiedzić wszystkie stanowiska edukacyjne i wykonać proste zadania. Piknik jest okazją do zdobycia wiedzy oraz wzięcia udziału w konkursach tematycznych. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymują atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwa oraz portale internetowe.

 

Uczestnicy: dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych i ich rodzice, mieszkańcy dzielnicy i Krakowa, studenci krakowskich uczelni, turyści z Polski i zagranicy. Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec oraz Centrum Helen Doron.

 

 

Kontakt:

Katarzyna Trojanowska

kasia@villa.org.pl

krakow Forum Dialogu (3)

 Organizatorzy:

 

log_villa          zwierzyniec logo         log_helen_doron

 

Parterzy:

 

wfosigw logotype - black

 

 

Sponsorzy:

 

 

                     ars_modi                  pzu

 

 

 

Fundatorzy nagród:

 

Muza

 

 

Muchomor       

Dwie siostry pobrane

 

 

Zobacz także