facebook

W renesansowym ogrodzie – Niedziela u Decjusza

Zapraszamy na doroczny piknik rodzinny pt. Niedziela u Decjusza dedykowany mieszkańcom Krakowa i lokalnej społeczności. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Willa Decjusza we współpracy z placówkami dydaktycznymi i kulturalnymi oraz wieloletnim partnerem – Szkołą Helen Doron English.

 

Tegoroczna edycja odbywa się w ogrodach wokół Willi Decjusza w dniu 5 czerwca 2016 w godz. 11.00-17.00 i patronuje jej temat „W renesansowym ogrodzie”. W nawiązaniu do wiodącego tytułu plener został włączony do programu wydarzeń XI Festiwalu Święta Ogrodów. 

 

Dla uczestników Niedzieli u Decjusza przygotowane zostały liczne atrakcje takie jak: spektakl dla dzieci „Legenda o Smoku Wawelskim”, wspólne czytanie bajek z autorkami, pokazy florystyczne oraz całodzienna edukacyjna gra terenowa „W renesansowym ogrodzie”, wymagająca czynnego zaangażowania odbiorców. Odwiedzając wszystkie stanowiska o charakterze interaktywnych warsztatów i gier, najmłodsi będą mogli zdobyć wiedzę z różnych obszarów nawiązujących do wiodącego tytułu.

 

Tematyczne stanowiska będą dotyczyły zarówno natury, przyrody i ekologii, jak również będą nawiązywały do historycznego charakteru miejsca. Będzie można m.in.: nauczyć się rozpoznawać i nazywać rośliny w języku angielskim, uczestniczyć w „Olimpiadzie Ogrodników”, a na stoisku Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” wkroczyć do tajemniczego świata alchemii. Z kolei manualnych zdolności będzie wymagało zrobienie wachlarza renesansowego, wyobraźnia przyda się podczas przygotowywania pocztówek z historycznego ogrodu, a odwaga do odwiedzin w ekologicznym królestwie Jana III Sobieskiego. Wszyscy, którzy wezmą udział w grze terenowej i zdobędą komplet pieczątek na „mapie”, będącej planszą do wspólnej gry, otrzymają kolorowe upominki. 

 

Kolejną atrakcją Niedzieli u Decjusza będzie wystawa rysunków ilustratorki derudej z lasu (D. Cieślik). Na jednym ze stanowisk będzie można spotkać się z autorką i zdobyć specjalnie z tej okazji przygotowany folder wraz z autografem artystki. Piknik będzie również okazją do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami m.in. na najciekawszy kostium Ogrodnika i Ogrodniczki, który w tym roku adresowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. 

 

Celem organizatorów jest stworzenie atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu oraz zaproszenie do wspólnej zabawy, a także promocja historycznego kompleksu pałacowo-parkowego, którego początki sięgają XVI wieku.

 

Niedziela u Decjusza pt. W renesansowym ogrodzie 

5 czerwca 2016 od 11.00 – 17.00

Willa Decjusza, ul. 28 lipca 1943 17 a

 

Zobacz plakat >>

 

Program:

 

  • 11.00 Otwarcie Niedzieli u Decjusza 
  • 11.15 Prezentacja gry terenowej W renesansowym ogrodzie
  • 11.40 Legenda o Smoku Wawelskim, spektakl teatralny
  • 12.40 Czytanie bajek z Barbarą Kozubek-Marczyk 
  • 13.15 Układanie bukietów w kryzie z Marią Niedzielin
  • 14.00 Konkurs na kostium Ogrodnika i Ogrodniczki 
  • 14.30 Bystrzak Akademia Twórczego Rozwoju
  • 15.00 Czytanie bajek z Jolantą Mirecką
  • 15.30 Here Comes the Sun, Niepubliczne Przedszkole Polsko-Angielskie Clever Kids
  • 16.00 Ogrodowe piosenki, grupa SP 27 ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krakowie oraz wystawa rysunków derudej z lasu (D. Cieślik)

 

Prowadzenie: Piotr Bednarski
Wstęp wolny

 

 

 

Fundatorzy nagród:

 

 

logo_pko15                       grupa_zue_2015

 

 

 

 

Zobacz także