facebook

„Madrygały dawne i współczesne” – salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza – 4. listopada (niedziela), godz. 17.00

 

 

 

Madrygały dawnych i współczesnych mistrzów Luca Marenzio, Claudia Monteverdiego, Mortena Lauridsena i Agaty Zubel zabrzmią podczas kolejnej odsłony Salonu muzycznego Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza. Koncert już w najbliższą niedzielę, 4 listopada o godz. 17.00. 

 

 

 

Madrygał, to jeden z najbardziej elitarnych i frapujących gatunków w historii muzyki, podlegający ciągłej ewolucji. To ścisły mariaż słowa i muzyki, gdzie afekty zawarte w tekście kształtują muzyczną formę i narrację – podkreśla Maria Piotrowska-Bogalecka, dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia.

 

W ramach niedzielnego koncertu w Willi Decjusza zabrzmią kompozycje manierystycznych mistrzów: Luca Marenzio (Piango, che Amor) i Claudia Monteverdiego (Luci serene e chiare, Si ch’io vorre morrire) w zestawieniu z madrygałami współczesnych twórców:  Mortena Lauridsena (Madrigali: Luci serene e chiare, Amor, io sento l’alma, Se per havervi oime) oraz solistycznymi madrygałami wybitnej polskiej kompozytorki Agaty Zubel (Madrigals). 

 

Kompozycje wykona Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej. Koncert oraz spotkanie z artystami poprowadzi Magdalena Łoś-Komarnicka. 

 

„Madrygały dawne i współczesne” – bilety w cenie 10,00 zł dostępne na portalu eventim.pl oraz w Willi Decjusza na godzinę przed koncertem. 

 

„Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza” to kameralne przedsięwzięcie, którego ideą jest prezentacja współczesnej sztuki muzycznej oraz spotkania i rozmowy z kompozytorami, prowadzone przez krytyków i dziennikarzy z kręgu kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także