facebook

Pilch w sensie ścisłym. Ryzykowne historie, czyli o pisaniu biografii żyjącego człowieka

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską, autorką biografii Jerzego Pilcha, publicystką związaną z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Biografia pisarza, nad którą pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat temu, kiedy po raz pierwszy się spotkali i zaczęli ze sobą – na początku wyłącznie prywatnie – rozmawiać. Prowadzenie: Małgorzata Majewska, Instytut Dziennikarstwa UJ. Współpraca: Znak.

 

|Pilch w sensie ścisłym. Ryzykowne historie, czyli o pisaniu biografii żyjącego człowieka | Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską |

 

20 października 2016, g. 17.00, Willa Decjusza, wstęp wolny

 

Jerzy Pilch: – Ile dostałaś czasu? – Dwa lata. – Aha, czyli liczą na to, że przed wydaniem zdążę umrzeć.

 

Wydawać by się mogło, że Jerzy Pilch w swoich książkach powiedział o sobie wszystko. Nie jest to prawda. Nie jest też prawdą, że jego trzęsące się ręce to efekt alkoholowej choroby, albo – jak chcą inni – kara za grzechy.

 

Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę. 

 

Katarzyna Kubisiowska – publicystka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Autorka wielu rozmów prasowych z Jerzym Pilchem. 

 

 

Fot. : Paweł Mazur

 

 

Zobacz także