facebook

Spotkanie z Martiną Mair w Dworku Białoprądnickim

19 listopada w Dworku Białoprądnickim odbyło się spotkanie z Martiną Mair – niezależną artystkę i ilustratorkę książek dla dzieci, która od września przebywa na stypendium w Willi Decjusza współfinansowanym przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Martina Mair (1971) – ilustratorka książek, artystka niezależna. Prowadzi kursy z rysunku i malarstwa dla dzieci i dorosłych. Uczęszczała do szkoły zawodowej w zakresie projektowania graficznego i reklamy oraz studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Otrzymała m.in. Stypendium Jubileuszowe Miasta Monachium oraz stypendium Instytutu Goethego w Grecji. Ilustrowała liczne książki dla dzieci: „Seepferdchen, kleiner Glücksbringer” (2011) Dirka Walbreckera, „Ein Mantel für den Wiedehopf” (2003) Ghazi Abdel Qadir. Jest także autorką własnych książek obrazkowych: „Mümmel sucht das Weite” (2010) oraz „Molly Maulwurf baut ein Haus” (2000). Ta ostatnia została nagrodzona przez Niemiecką Akademię Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej jako książka miesiąca. Podczas swojego pobytu w Krakowie chciałaby pracować nad swoją nową książką obrazkową „Lars und Pimp”, która ma być skierowana nie tylko do dzieci, lecz także do dorosłych.

 

 

Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu „Tour de littérature”, którego inicjatorem i operatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundatorzy

 logo_mkidn

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

log_instytut_ksiazki

      log_narodowy_program

Zobacz także