facebook

17. Letnia Szkoła Wyszehradzka – wykłady otwarte

 

 

Już 2 lipca startuje 17. edycja Letniej Szkoły Wyszehradziej. W czasie otwartej inauguracji zapraszamy na wykład pt.: „Miejsce młodych w świecie globalnej destabilizacji”, który wygłosi JE Pawel Fischer, wieloletni Ambasador Republiki Czeskiej we Francji i kandydat w wyborach prezydenckich w Czechach w 2018 r. Tuż po wykładzie inauguracyjnym zapraszamy na debatę dyplomatów krajów Grupy Wyszehradzkiej pt.: „Dyplomacja Kulturalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Regionu”.

 

W tym roku motywem przewodnim Letniej Szkoły Wyszehradzkiej są hasła: Inspire, Shape, Connect. Wśród panelistów i wykładowców znajdują się  m. in: wspomniany już wcześniej JE Pavel Fischer, profesorowie Zdzisław Mach czy też Michal Vašečka, którzy poruszą tematykę Unii Europejskiej, w szczególności skupiając się na niezależności państw ją tworzących.

 

Gościnne wykłady  poprowadzą także: Rose Anderson z sieci Scholars at Risk, Dominika Bettman, prezeska Siemens, która opowie o wartości jaką jest przywództwo, Václav Štětka mówiący o relacjach mediów, polityki i biznesu oraz Karoline Gill, której wykład pozwoli pogłębić wiedzę na temat wymiarów polityki kulturalnej i edukacyjnej w regionie.

 

Serdecznie zapraszamy na wykłady otwarte odbywające się w ciągu pierwszego tygodnia. Wykład inauguracyjny oraz debata korpusu dyplomatycznego będą objęte tłumaczeniem symultanicznym.

 

 

 

Organizator/Organizer:

 

 

96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1)

 

 

 

sponsor strategiczny:

 

 

log_lsw_visegrad_found

 

 

Partnerzy/Partners:

 

 

               logo-magyar-centrum                            

 

         uj_logo                        

 

 

 

Fundatorzy/Founders:

 

 

malopolska2016                                         

 

 

 

 

sponsorzy/sponsors

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni/Media Partners:

 

 

 

log_polskie_radio_dla_zagranicy         log_radio_krakow         logo_rzeczpospolita           log_tvp_krakow

log_new_eastern_europe           log_the_warsaw_voice         respublica_logo_W_0           log_visegrad_insight

log_www_krakow_pl               log_w_krakowie_pl                 ModnyKrakow_logo_web_2012              log_instytut_nauk_politycznych_uj

 

log_twoja_europa                              log_manko                    log_jagielonski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także