facebook

“Write the Game V4” – ruszyła rekrutacja do Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych!

Chcesz tworzyć autorskie scenariusze do gier? Lubisz pisać, a jednocześnie gry komputerowe nie są Ci obce? Zastanawiasz się jak planować rozgrywkę, tworzyć postacie, dialogi, zaskakiwać, a jednocześnie angażować uczestników? Masz lekkie pióro i bujną wyobraźnię?

Zgłoś się do Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych!

 

 

 

 

Wykłady mistrzowskie, warsztaty w grupach, tworzenie questów, zajęcia z mentorami, wizyty w studiach gier – to elementy programu, w którym wezmą udział uczestnicy Akademii. Po raz pierwszy projekt ma charakter międzynarodowy – zarówno mentorzy, partnerzy jak i uczestnicy będą reprezentować kilka krajów: Czechy, Mołdawię, Polskę, Słowację, Węgry.

 

Letnia Wyszehradzka Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych odbędzie się od 4 do 15 sierpnia 2019 w inspirującej, renesansowej Willi Decjusza w Krakowie. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, organizator zapewnia także zakwaterowanie i wyżywienie. W programie udział może wziąć 25 osób.

 

Zapraszamy do aplikowania pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkie osoby, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Wykłady, warsztaty i zajęcia prowadzone będą przez praktyków z czołowych studiów gier, twórców i przedstawicieli branży kreatywnej.

 

Szczegóły programu już wkrótce pojawią się na stronie www.villa.org.pl oraz na facebooku projetu: https://www.facebook.com/WritetheGameV4/.

 

 

Jak wziąć udział?

 

Wypełnij formularz na stronie (w języku angielskim): https://form.jotformeu.com/91422068943358

 

Do formularza załącz:

  • próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis questa powinien mieć krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawionego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa wraz z wycinkiem scenariusza powinny zawierać się maksymalnie w 1000 wyrazów.
  • list motywacyjny.

 

Zapraszamy uczestników z następujących krajów: Czechy, Polska, Słowacja, Węgry, Mołdawia.

 

Uwaga – przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 30. czerwca, do północy!

 

Jury złożone z ekspertów “Write the Game V4” ogłosi decyzje o zakwalifikowaniu się do Wyszehradzkiej Akademii Pisania Scenariuszy Gier Komputerowych do dnia 7 lipca 2019 roku na stronie www.villa.org.pl.

 

Aktualizacja: lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana do 10 lipca 2019.

 

Zajęcia w ramach Akademii prowadzone są w języku angielskim.

 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami emailem: writethegame@villa.org.pl

 

 

Zobacz kilka zdjęć z poprzedniej edycji,

przygotuj zgłoszenie i WRITE THE GAME V4!

 

 

 

 

Lider projektu:

 

 

Partnerzy instytucjonalni: 

 

Instytut Kultury Willa Decjusza

Asociația Companiilor de Creație din Moldova

Mladý pes

Nemesys Games

Univerzita Karlova

Slovak Game Developers Association

Szépírók Társasága

 

 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków rządów Czech, Słowacji, Polski i Węgier poprzez Grant Wyszehradzki Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją Funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej Europie Środkowej. 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także