facebook

„Nienawiść” Michała Zygmunta – antykryminał science fiction

Pod koniec września nakładem Krytyki Politycznej ukazała się książka naszego tegorocznego stypendysty w ramach projektu Wyszehradzkie Rezydencje Literackie – Michała Zygmunta. To osadzony w przyszłości antykryminał, w którym autor przekonująco kreśli wizję świata będącego efektem dzisiejszej erupcji agresji w sferze polityki i debaty publicznej. Lektura godna polecenia!

 

W zapowiedzi książki możemy przeczytać: „Warszawa, rok 2084. Miłość, powab i czysty rozum to tylko nazwy tabletek poszerzających możliwości tych, których na nie stać. W mieście rządzonym zasadą segregacji generacyjnej i przepełnionym uchodźcami z najbiedniejszych krajów świata – Kuwejtu, Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej – zostaje popełnione morderstwo. Na miejscu zbrodni śledczy znajdują zapiski sprzed 70 lat, dziennik pisany nienawiścią. Już nic nie będzie takie jak wcześniej”.

 

Michał Zygmunt (1977) – człowiek-orkiestra, zdarzyło mu się prowadzić talk-show, współtworzyć queerowy magazyn, publikować w opanowanym przez PiS tygodniku i kandydować na prezydenta Wrocławia z ramienia happeningowego komitetu Gwiazdy we Włosach. Autor powieści New Romantic (2007) i Lata walk ulicznych (2010), współautor antologii prozatorskich Wolałbym nie (2009) oraz Mot Nord – podróż na północ (2012). Stypendysta Dagny (2011), PISF (2013), MKiDN (2013) oraz Wyszehradzkiej Rezydencji Literackiej (2014). Nominowany do nagrody Superhiro 2010 za Lata walk ulicznych, finalista, z Karolem Radziszewskim, nagrody filmowej PISF i MSN za projekt Męczeństwo Sebastiana (2012). Grał w filmach Karola Radziszewskiego  – Ludwika Wittgensteina w MS101 (2012) i Antoniego Jahołkowskiego w Książę (2014).

 

log_forum_pl

 

 

nienawisc okladka front

Zobacz także