facebook

Pokazy tańców historycznych w Willi Decjusza – Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki

W ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza na scenie plenerowej odbywają się pokazy tańców historycznych – 30 lipca – 3 sierpnia 2012. Członkowie zespołów muzyki i tańców dawnych pod kierunkiem ekspertów przygotowują układy choreograficzne oparte na historycznych traktatach tanecznych. Wszystkie pokazy rozpoczynają się o godz. 19.00. Wstęp wolny. 

 

 

log_forum_pl

 

 

 

 

 

 

 

  • 30 lipca (poniedziałek) – Spektakl zatytułowany „Bajka o Kopciuszku” w wykonaniu Zespołu Tańców Dawnych „Antiquo More” z Irkucka (Rosja).  
  • 31 lipca (wtorek) – pokaz tańców renesansowych w wykonaniu Zespołu Tańca dawnego „Belriguardo” z Lublina. 
  • 1 sierpnia 2012 (środa) – spektakl taneczny łączący tańce historyczne XVI i XVII wieku zaprezentowany przez Zespółu Muzyki Dawnej „Capella Antiqua Bialostociensis” z Białegostoku. 
  • 2 sierpnia 2012 (czwartek) – balet w II aktach „Tryumf Miłości” w wykonaniu tancerzy Zespołu Tańców Renesansowych „Il Vento del Tempo” z Petersburga (Rosja) oraz Zespołu instrumentalnego.  
  • 3 sierpnia 2012 (piątek) – tańce polskie, włoskie, francuskie i angielskie z XVIII wieku w wykonaniu zespołu warsztatowego „Decius Danza”.

Zobacz także