facebook

„SAGA – warsztaty kreatywności dla osób starszych” na Festiwalu Conrada

20 października rozpocznie się w Krakowie Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Tak jak w roku ubiegłym, Stowarzyszenie Willa Decjusza będzie partnerem tego niezwykłego literackiego święta. Szczególnie serdecznie zapraszamy na współorganizowane przez nas warsztaty kreatywnego pisania dla osób starszych SAGA. Odbędą się one 22 października (środa) w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (ul. Rajska 12 – wejście od ul. Szujskiego).

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie mailowego zgłoszenia na adres dyrcz@villa.org.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 

II grupy warsztatowe:

1. Budujemy bohatera. Jak napisać postać książkową

Prowadzenie: Michał Olszewski

 

Michał Olszewski – pisarz, dziennikarz, autor m.in. „Do Amsterdamu” i „Zapisków na biletach”. Związany z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Gazetą Wyborczą”. W prozie pilnie śledzi zmiany, jakim uległa polska przestrzeń po 1989 roku, w gazetach pisze przede wszystkim o polityce ekologicznej.

 

2. Co szkodzi, a co pomaga dziennikarskim formom? O sztuce redukcji i etyce w dziennikarstwie

Prowadzenie: Katarzyna Kubisiowska

 

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka „Panoramy kina najnowszego 1980-1995. Leksykonu” oraz „Lektur na ekranie”. W maju 2014 rok ukazała się jej książka pt. „Rak po polsku”. Obecnie pracuje nad biografią Jerzego Pilcha, która ma się ukazać za 2 lata w wydawnictwie Znak. Mama Tadka i Hanki. Lubi słuchać ludzi.

 

Miejsce: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin: 22 października (środa), godz.: 10:00

 

Zobacz program Festiwalu Conrada

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także