facebook

Dukaty Decjusza zakończone

Tegoroczna edycja programu Dukaty Decjusza dobiegła końca. Uczestnikami Dukatów Decjusza było ok. 360 uczniów i nauczycieli z 10 szkół podstawowych z Województwa Małopolskiego.  Udział w programie dał możliwość pogłębienia wiedzy uczniów o ekonomii, numizmatyce i historii epoki Renesansu. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były ze zwiedzaniem Willi i noclegiem, w tym wyjątkowym miejscu.

 

Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania. Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu. Zajęcia prowadzili: dr Piotr Stanek, Jakub Janus, Adam Zapała i Michał Majka.

 

Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji z uczniami nieuczestniczącymi bezpośrednio w programie.

 

Organizatorem programu było Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Jego realizacja możliwa była dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

 

 

 

 

Koordynator projektu:

 

Grzegorz Morek

 

 

 

Finansowanie:

 

krakow Forum Dialogu (3)                                  log_nbp_napis

 

 

 

Patronat Honorowy:

 

 

 

malopolska_poziom                                     log_kurator

 

 

Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty

 

 

 

Sponsorzy:

 

 

 

log_siemens_200                         logo_grupa_zue                          log_pzu_kwadrat

 

 

 

 

Partnerzy:

 

 

log_tauron_dystrybucja

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

   log_radio_krakow                    log_bankier_pl_nowe                      a5_dziennik

 

log_miasto_dzieci                ModnyKrakow_logo_web_2012                 log_gazeta_finansowa

 log_yougo            log_czas_dzieci

Zobacz także