facebook

Społeczność romska – warsztaty

W dniach 19-21 listopada 2012 (poniedziałek – środa) w Willi Decjusza odbędą się warsztaty pn. Społeczność romska, adresowane do asystentów edukacji dzieci romskich oraz nauczycieli wspomagających ze szkół województwa małopolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada br.

 

Już po raz trzeci zapraszamy do Willi Decjusza asystentów edukacji dzieci romskich oraz nauczycieli wspomagających na coroczne spotkanie.

 

Dobra współpraca nauczyciela i asystenta z rodzinami romskimi jest niezbędnym elementem w edukacji dzieci i młodzieży romskiej. Formuła warsztatów i zagadnienia poruszane w jego ramach pomogą uczestnikom podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje interkulturowe, a przez to ułatwią efektywne działanie w przestrzeni szkolnej.

 

Ważnym komponentem projektu będzie kontynuacja zeszłorocznego forum wymiany doświadczeń, w ramach którego bezpośredni beneficjenci projektu – asystenci romscy oraz nauczyciele wspomagający – mają możliwość konsultowania sytuacji problemowych, poszerzania ogólnej wiedzy i umiejętności, a także podejmowania aktywnej współpracy.

 

Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce, finansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

 

Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 12 listopada br. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

Koordynacja projektu:

Jadwiga Figiel-Stoch

jaga@villa.org.pl

Zobacz także