facebook

„Tour de littérature” – nowy literacki projekt Stowarzyszenia Willa Decjusza

Rusza nowy literacki projekt Stowarzyszenia Willa Decjusza – „Tour de littérature”, którego celem jest promocja czytelnictwa. Jednym z komponentów projektu jest cykl 7 filmowych etiud pt. „Skazani na książki”. Od maja do listopada zaprezentujemy 7 filmowych etiud. Ich bohaterami będą stypendyści programów stypendialnych Stowarzyszenie Willa Decjusza, którzy opowiedzą o swoich książkowych doświadczeniach. Premiera pierwszego odcinak już wkrótce!

 

 

 

  • „Skazani na książki” – zapowiedź

 

 

Więcej o projekcie „Tour de littérature”

 

Dlaczego „Skazani na książki”? Bo czytają od kołyski i nie mogą przestać! Bo bez książek powszednieje im dzień, a noc staje się bezsenna! Bo sami książki piszą albo o książkach twórczo plotkują! Bo książki smakują, wąchają, piorą i… zjadają!

 

Poznajcie 7 skazanych osobowości i 7 poruszających zeznań! Przekonajcie się, że czytać można wszędzie i o każdej porze, a życie z książkowym wyrokiem to prawdziwe dożywocie.

 

 „Skazani na książki”? to cykl 7 filmowych wywiadów, których bohaterami są rezydenci programów stypendialnych Stowarzyszenia Willa Decjusza. Celem projektu jest promocja czytelnictwa z wykorzystaniem kreatywnego potencjału samych twórców, którzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale również współtworzą filmową historię.

 

Cykl filmów jest jednym z komponentów projektu „Tour de littérature”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kurator projektu: Iwona Nowacka

Koordynator projektu: Marcin Dyrcz

Zdjęcia: Paweł Penarski

 

Fundatorzy

 

 logo_mkidn

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

log_instytut_ksiazki

log_narodowy_program

 

Partnerzy

 

 malopolska_poziom

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

log_krakow_unesco

                       log_reading_malopolska

                        log_kbf

Zobacz także