facebook

Maszkarada – wystawa krakowskich masek „weneckich”

My, tzn. Centuś Krakowski, Gazeciarz Małopolski, Upiór Filharmonii, Duch Nowej Huty i Kraków By Night oraz reszta zamaskowanego towarzystwa zapraszamy na wystawę krakowskich masek „weneckich” zatytułowaną Maszkarada. Otwarcie wystawy odbędzie się w Willi Decjusza w dniu 15 lutego (niedziela) o godz. 16.00. Na ekspozycję złożą się prace przygotowane przez członków Klubu Florystycznego Towarzystwa Ogrodniczego w Krakowie przedstawiające tradycyjne formy masek weneckich ozdobione motywami nawiązującymi do architektury i charakterystycznych miejsc Krakowa oraz postaci związanych z miastem.

 

Patronat nad wystawą objął Konsulat Honorowy Republiki Włoskiej w Krakowie. Uroczystość otwarcia wystawy uświetni występ Zespołu Muzyki Dawnej Camerata Cracovia: Marta Trybulec – sopran, Piotr Szewczyk – tenor, Ireneusz Trybulec – lutnia oraz Marek Skrukwa – viola da gamba. W programie znajdą się dawne pieśni włoskie i polskie.

 

Wystawa adresowana jest do szerokiego grona odbiorców. Naszym celem jest zarówno umożliwienie mieszkańcom Krakowa zapoznania się z tradycyjnym dziedzictwem kulturowym Włoch, jak i nowym spojrzeniem na sztukę lokalną. Wystawa prezentowana będzie od 15 lutego do 5 marca 2009. Informacje na temat wystawy zostały zamieszczone na stronach internetowych Klubu Florystycznego http://www.to.org.pl oraz Stowarzyszenia Willa Decjusza www.villa.org.pl.

 

Organizator: Klub Florystyczny Towarzystwa Ogrodniczego w Krakowie

 

Partner: Konsulat Honorowy Republiki Wloskiej w Krakowie

Zobacz także