facebook

Głos Bliskiego Wschodu: Wassim Ibrahim i Havind Ibrahim o doświadczeniach z Polską i Krakowem

Serdecznie zapraszamy na dyskusję zamykającą realizowany przez Stowarzyszenie Willa Decjusza projekt „Głos Bliskiego Wschodu/Middle East Speaks”. Naszymi gośćmi będą Wassim Ibrahim, kompozytor urodzony w Syrii, oraz Havind Ibrahim, młody naukowiec pochodzący z Kurdystanu, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z Polską i Krakowem – o tym, jak się tu znaleźli, jak się czują jako mieszkańcy, jakie możliwości oferuje im miasto oraz jak wygląda jego społeczność z ich perspektywy. Rozmowę poprowadzi dr Katarzyna Przybysławska z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć.

 

 

Wassim Ibrahim – urodzony w Syrii kompozytor i pedagog, który od 2013 r. mieszka i tworzy w Krakowie. Tutaj też kontynuuje rozpoczętą w Damaszku karierę naukową, będąc doktorantem i wykładowcą w krakowskiej Akademii Muzycznej. Ibrahim jest także założycielem i kuratorem amatorskiego Chóru w Kontakcie, który adresowany jest do wszystkich miłośników muzyki, bez względu na wiek, pochodzenie (chór śpiewa pieśni w różnych językach) i umiejętności. Ponadto prowadzi też chór i orkiestrę dla dzieci w Walfdorskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krakowie.

 

Havind Bayar Ibrahim – urodził się w Dakuku w irackim Kurdystanie, od czterech lat związany jest z Krakowem. Doktoran nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Młodych Dyplomatów w Warszawie. Wcześniej studiował m.in. w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciel Kurdistan Students Union w Polsce.

 

Katarzyna Przybysławska – doktor nauk prawnych w zakresie prawa międzynarodowego publicznego ze specjalizacją w dziedzinie praw człowieka i prawa uchodźczego. Współzałożyciel i prezes Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony praw człowieka, uchodźców, bezpaństwowców, ofiar handlu ludźmi. Współpracownik Ośrodka Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka UJ, ekspert Komisji Ekspertów ds. Migrantów Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, członek Komitetu Doradczego Europejskiej Sieci na Rzecz Bezpaństwowców.

 

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 grudnia  o godzinie 14.00 w Willi Decjusza. 

 

Wstęp  na wydarzenie jest wolny.

 

 

 

Zobacz także