facebook

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza

4 grudnia (niedziela), godz. 17.00

Bohaterem ostatniej w tym roku odsłony cyklu „Salon muzycznego Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza”, która odbędzie się 4 grudnia (niedziela) o godz. 17.00 będzie Andrzej Kwieciński (rocznik 1984). Spotkanie to będzie niezwykłe wszak w jego programie zabrzmi światowe prawykonanie kompozycji „Luci nella notte II” oraz polska premiera „per non pensare”. Obok tych premier usłyszymy także „a 6 [+1]” i „Contragambilles” Kwiecińskiego oraz „Ciacconę” Claudio Meruli (arr. Francesco Filidei). Słowo wstępne oraz spotkanie z twórcami poprowadzi Marcin Majchrowski, Program 2 Polskiego Radia.

 

Niezwykli będą również zaproszeni do udziału w tym koncercie goście – fenomenalna sopranistka Barbara Kinga Majewska oraz okrzyknięta wschodzącą gwiazdą muzyki najnowszej Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble. Słynąca z doskonałych interpretacji muzyki współczesnej Majewska specjalizuje się w traktowaniu swego głosu niczym instrumentu muzycznego. „Operuje bardzo szerokim wachlarzem umiejętności wokalnych, poruszając się płynnie między konwencją, a tak zwanymi rozszerzonymi technikami wokalnymi. Wykorzystuje całe bogactwo ludzkiego głosu, operując nim tak, że staje się nie solistką, ale kolejną członkinią zespołu” – zachwycał się jednym z jej występów dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia Adam Suprynowicz. Majewska debiutowała w 2014 roku na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w operze Sławomira Wojciechowskiego „Zwycięstwo nad Słońcem”. W ubiegłym roku można ją było podziwiać w głośnej premierze opery „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna.

 

Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble to z kolei zespół, którego kariera narodziła się przy okazji słynnych Letnich Kursów Nowej Muzyki w Darmsztadt. „Łączy nas wspólna pasja i chęć poznawania muzyki współczesnej – polskiej i niepolskiej, europejskiej i nieeuropejskiej, już odkrytej i tej jeszcze nie” – mówią o sobie członkowie zespołu.

 

Bilety na koncerty Salonu muzycznego w cenie 10,00 zł do nabycia w punktach Info Kraków: Pawilon Wyspiańskiego i ul. św. Jana 2 oraz w Willi Decjusza bezpośrednio przed koncertem. Informacja, rezerwacja biletów: kontakt@fundacjasonoris.org, http://fundacjasonoris.org/bilety/

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Chór Polskiego Radia
Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris

 

WSPÓŁORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Willa Decjusza

Zobacz także