facebook

Warsztaty kreatywności dla osób starszych już od września!

Masz i dużo wolnego czasu? A może trudno Ci się zorganizować? Lubisz się uczyć i zdobywać nowe umiejętności? Interesuje Cię literatura i prasa? Piszesz do szuflady albo nie robiłeś/aś tego od czasów szkolnych? Masz ochotę nawiązać nowe znajomości? Saga jest dla Ciebie! Rusza nabór do kolejnej, trzeciej już, edycji projektu Saga – warsztaty kreatywności dla osób starszych. Do udziału zapraszamy osoby, które ukończyły 55 lat i czują w sobie twórczy potencjał, którym chciałyby się podzielić z innymi!

 

 

Uczestnicy i uczestniczki w czasie warsztatów twórczego pisania i spotkań literackich będą poznawać techniki pisarskie oraz tworzyć teksty literackie i użytkowe. Spotkania realizowane będą od połowy września do końca listopada 2013. Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej. Można go również otrzymać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także wypełnić osobiście w Willi Decjusza. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

 

 

 

Praktyczne umiejętności, wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki zdobywać będą w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych:

 

  • proza – forma polecana zarówno osobom o tradycyjnym podejściu, jak i otwartym na bardziej nowatorskie formy wyrazu, zakłada ćwiczenie warsztatowe w obrębie różnorodnych gatunków literackich: powieści, dziennika, legendy, scenariusza. Prowadzenie: Joanna Pawluśkiewicz – pisarka, scenarzystka, autorka powieści „Pani na domkach” i „Telenowela”. Publikowała m. in. w „Ha!Arcie” i „Lampie”. Uczyła się w Second City (Chicago) i Mistrzowskiej Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Współautorka projektu literacko-filmowego „Nowe Legendy Miejskie” (Fundacja Moma Film).

 

  • media – forma polecana osobom, które pragną poznać i zmierzyć się z formami pisarskimi charakterystycznymi dla mediów np. felieton, reportaż, wywiad, recenzja, esej, blog literacki. Prowadzenie: Katarzyna Kubisiowska Od piętnastu lat czynna dziennikarka. Pisała na lamach „Rzeczpospolitej”, obecnie związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Ulubiona forma dziennikarska: wywiad. Obok etatu dziennikarskiego, ma etat drugi – gospodyni domowej. Matka Hanki i Tadka. 

 

 Kurs kreatywnego pisania uzupełniają:

 

  • Salony Literackie – spotkania z pisarzami i poetami, a także innymi reprezentantami literackiego świata;

 

  • Klub Saga – wydarzenia towarzyszące, współtworzone i współprowadzone przez uczestników projektu, wspólne wyjścia na wystawy, do teatru etc.

 

  • Konkurs literacki stanowiący podsumowanie części warsztatowej projektu oraz publikacja zawierająca najciekawsze teksty.

 

 

Na zgłoszenia – w postaci wypełnionego formularza – czekamy do 30 sierpnia. Wypełnioną aplikację prosimy przesłać na adres mailowy: projekty@vill.org.pl, pocztą (z dopiskiem „Saga”) lub dostarczyć osobiście do Willi Decjusza. Kolejność zgłoszeń nie jest decydująca. Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane indywidualnie – mailowo lub telefonicznie.

 

  • W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z Magdą Jasińską

+48 12 425 36 44 w. 180

projekty@villa.org.pl

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także