facebook

/Wyszehrad 2.0/ „Ghost & Writers” / Spółdzielnia OGNIWO/

„Ghost & Writers” to wynik eksperymentu przeprowadzonego z grupą pisarzy przebywających na stypendium w Willi Decjusza w ramach programu „Wyszehradzkie Rezydencje Literackie”. Czwórka autorów przekazywała sobie narrację jak pałeczkę w sztafecie, kolejno dokładała fabularne cegiełki i nadawała historii indywidualny rys. W efekcie powstała dowcipna i frapująca nowela, dzięki której dowiemy się, jakie tajemnice kryje w sobie renesansowy pałac Justusa Deciusa na Woli Justowskiej. 

 

W projekcie wzięli udział Éva Cserháti – węgierska pisarka, tłumaczka i redaktorka, Ondřej Horák – czeski redaktor, dziennikarz i recenzent, Peter Michalik – słowacki redaktor, menager projektów kulturalnych i moderator, a także Alejandro Genes – argentyński dramaturg polskiego pochodzenia, reżyser i scenarzysta.

 

Pierwsza publiczna prezentacja tego niezwykłego wyszehradzkiego kryminału odbędzie się 25 listopada (środa), o godz. 19.00 w Spółdzielni Ogniwo przy ul. Paulińskiej 28. Tekst przeczytają aktorzy: Barbara Kurzaj i Piotr Franasowicz. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Program „Wyszehradzkie Rezydencje Literackie” jest inicjatywą Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, a jego koordynatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza.

 

Więcej informacji o projekcie „Wyszehradzkie Rezydencje Literackie”>>

Zobacz także