facebook

Zakończenie Dukatów Decjusza 2019

 Tegoroczna edycja programu Dukaty Decjusza dobiegła końca. Uczestnikami Dukatów Decjusza byli uczniowie i nauczyciele z 8 szkół podstawowych z Województwa Małopolskiego.

 

Udział w programie dał możliwość pogłębienia wiedzy uczniów o ekonomii, numizmatyce i historii epoki Renesansu. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były ze zwiedzaniem Willi i noclegiem, w tym wyjątkowym miejscu.

 

Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania. Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu. Zajęcia prowadzili: dr Piotr Stanek, dr Adam Zapała, Kamila Steliga, Michał Majka, dr Jakub Janus oraz Grzegorz Morek.

 

Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji z uczniami nieuczestniczącymi bezpośrednio w programie. Realizacja programu możliwa była dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków, ZUE S.A, PKO Banku Polskiego S.A.

 

 

 

 

Sponsorzy/Sponsors

 

 

grupa_zue_2015                                 

 

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

   log_radio_krakow                                     log_miasto_dzieci

 

krakow.pl                             log_czas_dzieci

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także