facebook

Uroczyste zakończenie drugiej edycji Sagi!

9 września w Willi Decjusza miało miejsce uroczyste zakończenie drugiej edycji warsztatów kreatywności dla osób starszych SAGA. Uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki literackie. Wydarzeniu towarzyszył również wyjątkowy Salon Literacki, którego bohaterami byli uczestnicy warsztatów – Pani Urszula Jaksik Pan Andrzej Lelito. W czasie spotkania rozstrzygnięto również konkurs literacki „Saga – bohaterowie codzienności”. Na konkurs wpłynęło 31 prac (20 w kategorii Saga, 11 w kategorii Open). Oceniło je jury w składzie: Katarzyna Kubisiowska, Joanna Pawluśkiewicz, Piotr Marecki i Henryk Woźniakowski.

 

I miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 300 zł otrzymała Pani Jadwiga Zgorzelska za pracę pt. „Żyć trzeba”. Jury doceniło jej pracę za autentyczny, złożony, wieloznaczny i fascynujący portret starszego człowieka a także za umiejętnie poprowadzone przenikanie się płaszczyzn przeszłości i teraźniejszości.

 

I miejsce w kategorii Open i nagrody książkowe w wysokości 300 zł otrzymała Pani Anna Nozderka za pracę pt. „Ostatnie słowo”. Za wnikliwość w zagłębieniu się w kobiecą psychikę, odnalezienie oryginalnej formy dla treści, lekkość języka, błyskotliwy, ironiczny charakter opowiadania, który jednocześnie w najgłębszym sensie niesie nadzieję.

 

II miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 200 zł otrzymał Pan Marek Walawender za pracę pt. „Edward i Teresa”. Za dyscyplinę formalną, oszczędny język, brawurowe  połączenie  rodzinnej opowieści z elementami publicystycznymi.

 

III miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 100 zł otrzymała Pani Jadwiga Goraj za pracę pt. „Zwyczajne królowanie”. Za przemyślaną kompozycję opowiadania, nieoczywiste zakończenie, zbudowanie nastroju, utrzymanie napięcia od pierwszego słowa do ostatniego a także interpretacyjne otwarcie i szczególny rodzaj odwagi w formułowaniu myśli.

 

Zdaniem jurorów na wyróżnienie w obu kategoriach zasłużyły prace: Bożeny Bertman, Krzysztofa Boguckiego, Krystyny Chmielińskiej, Urszuli Ciesielskiej-Chmielewskiej, Barbary Kozubek-Marczyk, Anny Marek, Jolanty Mireckiej, Anny Nowińskiej, Anny Okrzesik, Anny Waczyńskiej.

 

Kolejną edycję SAGI rozpoczynamy 16 września Salonem Literackim z udziałem Angeliki Kuźniak, autorki książki „Papusza”. Willa Decjusza, godz. 17.00, wstęp wolny. Więcej zdjęć i nagrodzone teksty na saga.villa.org.pl.

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także