facebook

CAS w Willi Decjusza

CAS w Willi Decjusza nie zaprzestał działalności pomimo, że wszyscy zostaliśmy w domach. Przez cały ten trudny czas uczestnicy utrzymują kontakt mailowy, jak również poprzez stronę facebooka Centrum Aktywności Seniorów – Willa Decjusza. Członkowie CAS aktywnie włączyli się w organizowaną przez Radę Krakowskich Seniorów akcję szycia maseczek. Nasi wolontariusze uszyli już ponad 3000 sztuk oraz zebrali dużą ilość tkanin potrzebnych do ich produkcji. Prowadzona jest także akcja organizowana przez Urząd Miasta Krakowa „Zakupy dla seniora” i „TelefonUJ do seniora”.

 

 

 

Aktywnie działa grupa rysunkowa. W zaciszu domowym powstają prace malarskie, które konsultowane są zdalnie przez prowadzącą zajęcia i mamy wielką nadzieję, że wkrótce będziemy mogli je wszystkim zaprezentować na wystawie. Nie próżnują grupy literackie. Ich uczestnicy piszą nowe opowiadania, wspomnienia, wiersze, a nawet piosenki. Powstają książki, których rozdziały dopisywane są przez kolejne osoby. W razie kłopotów z komputerem, telefonem, tabletem, członkowie CAS mogą korzystać z porad instruktora „Informatycznej pomocy technicznej”.

 

 

 

Od 1 maja CAS w Willi Decjusza rozpoczął działalność online. Prowadzone są zajęcia na facebooku: Centrum Aktywności Seniorów – Willa Decjusza oraz na Skype.

 

Pilates – transmisje na żywo (Facebook).

 

Taniec i gimnastyka przy muzyce – transmisje na żywo (Facebook).

 

Informatyczna pomoc techniczna – spotkania na żywo (Skype).

 

„Co nam w duszy gra” warsztaty literackie – transmisje na żywo (Facebook).

 

Zdrowy tryb życia – transmisje na żywo. Facebook

 

Kurs rysunku – transmisje na żywo. Facebook

 

 

Działalność online będzie trwała aż do czasu ponownego uruchomienia CAS-ów przez Urząd Miasta Krakowa. Zapraszamy do włączenia się w proponowany program działań oraz do kontaktu z koordynatorką.

 

 

Harmonogram dostępny do pobrania – CAS Willa Decjusza 13.05.2020 .

 

 

 

 

 

Zobacz także