facebook

Zakończenie Dukatów Decjusza 2017

Tegoroczna edycja programu Dukaty Decjusza dobiegła końca. Uczestnikami Dukatów Decjusza byli uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego. Udział w programie dał możliwość pogłębienia wiedzy uczniów o ekonomii, numizmatyce i historii epoki Renesansu. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były ze zwiedzaniem Willi i noclegiem, w tym wyjątkowym miejscu.

 

Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania. Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu. Zajęcia prowadzili: dr Piotr Stanek, Adam Zapała, Michał Majka oraz Grzegorz Morek.

 

Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji z uczniami nieuczestniczącymi bezpośrednio w programie.Organizatorem programu było Stowarzyszenie Willa Decjusza. Jego realizacja możliwa była dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków, PKO Banku Polskiego S.A., ZUE S.A., Siemens oraz Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

 

fot. Paweł Mazur

 

 

Patronat Honorowy
Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

 

 

finansowanie:

 

 

sponsorzy:

 

 

grupa_zue_2015                      

 

 

                   

 

 

patroni medialni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także