facebook

Czuję się młodo, czyli Radio Kraków o ofercie dla seniorów w Willi Decjusza

Jak zachęcić osoby starsze do działania? Czy oferta nowego Centrum Aktywności Seniorów w Willi Decjusza ma szansę zaciekawić seniorów? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Dominiką Kasprowicz, politolożką i dyrektorką Stowarzyszenia Willa Decjusza.

 
 
 
 
Osoby starsze mają za sobą bogate doświadczenie zawodowe i osobiste. Ich udział w wolontariacie, wzorem zachodnich społeczeństw, będzie w Polsce rosnąć. Dzięki temu przestrzeń, gdzie seniorzy będą mogli się udzielać i którą będą mogli współtworzyć – będzie w przyszłości coraz bardziej atrakcyjna – powiedziała w Radiu Kraków dr Dominika Kasprowicz, politolożka i dyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza.
 
Wiele miejsca poświęciła także działalności nowego Centrum Aktywności Seniora, jakie niedawno zostało uruchomione w kompleksie pałacowo-parkowym Willa Decjusza na Woli Justowskiej w Krakowie. W czasie rozmowy zastanawiała się także czy na polskiej scenie politycznej pojawi się organizacja reprezentująca interesy osób starszych, na wzór działającej kiedyś partii emerytów i rencistów. Dr D. Kasprowicz była gościem Radia Kraków w audycji „Czuję się młodo” w sobotę, 4 listopada.
 
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także