facebook

Wyszehradzka Akademia Zarządzania Kulturą – sesja w Pradze

Czeska sesja Wyszehradzkiej Akademii Zarządzania Kulturą (VACuM) odbywa się w dniach od 9 do 18 marca 2015 r. w Pradze. VACuM to projekt edukacyjny dla młodych specjalistów pracujących w dziedzinie kultury.

 

Celem dwuletniego projektu jest rozwój umiejętności i kompetencji w zakresie zarządzania organizacjami zajmującymi się kulturą i sztuką, polityki kulturalnej oraz działań komunikacyjnych, a także wkład we wspieranie współpracy pomiędzy państwami środkowoeuropejskimi a krajami Partnerstwa Wschodniego.

 

Do udziału w projekcie VACuM zapraszamy dwudziestu młodych menedżerów kultury z dziesięciu krajów z Grupy Wyszehradzkiej i krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Republiki Czeskiej, Gruzji, Węgier, Mołdawii, Polski, Słowacji i Ukrainy). Wśród uczestników z Czech znajdzie się Lucie Málková, reżyser teatralny i nowa dyrektor Czeskiego Centrum w Budapeszcie, oraz Jan Veselý, fundraiser w Teatrze Archa i członek zarządu Centralnego Instytutu Kultury i Edukacji Europejskiej. Wykładowcami będą wiodący europejscy specjaliści w dziedzinie zarządzania kulturą (Jean Pierre Deru, Bob Palmer, Franco Bianchini i inni).

 

Otwarcie intensywnego dziesięciodniowego seminarium odbędzie się w atelier BackYard (V Jirchářích 8, Praha 1) we wtorek, 10 marca, o godzinie 10:00. Wśród uczestników znajdą się również Pavla Petrová, dyrektor Instytutu Sztuki i Teatru, Petr Hnízdo, dyrektor Departamentu Relacji Międzynarodowych Ministersta Kultury Republiki Czeskiej oraz Tomáš Kafka, dyrektor Departamentu Europy Środkowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej. Specjaliści i wszyscy chętni będą mogli spotkać się z uczestnikami projektu w piątek, 13 marca, o godzinie 18:00 w Alta Studio (U Výstaviště 21, Praha 7), gdzie odbędzie się prezentacja kilku projektów oraz dyskusja.

 

Więcej informacji na temat projektu i seminarium znaleźć można na stronie www.vacum.eu.

 

Głównym organizatorem projektu jest Willa Decjusza (Kraków), jego współorganizatorem Stowarzyszenie Marcel Hicter (Bruksela), a czeskimi partnerami Instytut Sztuki i Teatru oraz Środkowoeuropejski Instytut Edukacji Kulturalnej. Projekt realizowany jest przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (IVF) oraz Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (CEI).

 

 

krakow Forum Dialogu (3)

 

Organizator:

 

96c7e22d2b_willa-decjusza-logo-stowarzyszenie_450x225xc (1)

Współorganizator:

 

log_association_marcel_hicter

 Fundatorzy:

 

CEI logo

Sponsor:

 

 

grupa_zue_2015

 

 

Patronat:

 

log_nck_platforma                     MOFAOG

 

Partnerzy:

 

 

log_arts_and_thealog_european_budpestlog_public_advocacy_gruzja

log_literarne_slowacja log_LKAA    log_eru_ukraina

 

Patronat medialny:

 

logo_dziennik_polski                   log_new_eastern_europe

log_gazeta_wyborczalog_www_krakow_pllog_w_krakowie_pl

 

Zobacz także