facebook

Willa Decjusza otwarta dla zwiedzających

Z okazji przypadającego w 2016 roku jubileuszu 20-lecia odnowienia renesansowego zespołu pałacowo-parkowego oraz działalności Stowarzyszenia Willa Decjusza, obiekt będzie dostępny dla zwiedzających podczas Dni Otwartych.

 

Uczestnicy Dni Otwartych, w towarzystwie przewodnika, będą mogli zapoznać się z sięgającą XVI-wieku, bogatą historią miejsca oraz dowiedzieć się więcej o jego dawnych właścicielach, w tym Justusie Ludwiku Decjuszu – twórcy podkrakowskiej rezydencji czy księżnej Marcelinie Czartoryskiej, uczennicy Fryderyka Chopina, która w latach 1869-1894 prowadziła w Willi salon artystyczny. Zwiedzanie obiektu da także wgląd w bieżącą działalność Stowarzyszenia.

 

Willa Decjusza to wyjątkowe na mapie Krakowa miejsce goszczące koronowane głowy państw, prezydentów, premierów, uznanych naukowców i artystów oraz największe autorytety życia społecznego i kulturalnego, a jednocześnie przestrzeń otwarta dla uczestników wielu projektów i warsztatów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz terminami Dni Otwartych.

 

NAJBLIŻSZE TERMINY ZWIEDZANIA

 

Przygotowaliśmy dla Państwa do wyboru po dwa terminy w listopadzie oraz w grudniu.

 

Willę Decjusza można zwiedzić w dniach: 20 listopada o godz. 15.00 oraz 25 listopada, 2 i 6 grudnia o godz. 11.00 i 13.00.

 

Zwiedzanie odbywa się w grupach, z przewodnikiem, wyłącznie w wyznaczonych godzinach. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona.

 

BILETY w ramach DNI OTWARTYCH

 

Ceny biletów: normalny: 10,00 zł; ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci): 8,00 zł, dzieci do lat 5 – wstęp bezpłatny.

 

Bilety należy wcześniej zarezerwować mailowo: zwiedzanie@villa.org.pl, telefonicznie: 12 425 36 44 w. 153 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-16.00), podając w rezerwacji wybraną datę, godzinę zwiedzania i liczbę osób.

 

Bilety będą do nabycia bezpośrednio przed zwiedzaniem, parter (hall główny).

 

REZERWACJE GRUPOWE W DODATKOWYCH TERMINACH

 

Istnieje możliwość rezerwacji zwiedzania Willi Decjusza dla grup zorganizowanych w innych terminach, w miarę dostępności obiektu, po wcześniejszym ustaleniu. Grupa musi liczyć powyżej 10 osób (w dni robocze: poniedziałek – piątek) lub powyżej 25 osób (sobota-niedziela).

 

Bilet grupowy (przy ustalaniu indywidualnego terminu): 10,00 zł/osoby.

 

Zorganizowane grupy mogą dodatkowo zamówić posiłek w Restauracji Willa Decjusza, mieszczącej się w zabytkowych piwnicach obiektu (po wcześniejszym zgłoszeniu).

 

Dodatkowe informacje dotyczące zwiedzania, rezerwacja biletów: Katarzyna Trojanowska, e-mail: zwiedzanie@villa.org.pl, tel. 12 425 36 44 w. 153.

 

Zobacz także