facebook

Uroczyste zakończenie trzeciej edycji SAGI

25 listopada zakończyliśmy trzecią edycję warsztatów kreatywnego pisania dla osób starszych SAGA. Uroczystość otwarł Salon Literacki z udziałem Laureata Paszportu Polityki 2011 za „Książkę” Mikołaja Łozińskiego. Po spotkaniu z pisarzem nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz rozstrzygnięcie konkursu „Saga – bohaterowie codzienności”. Pierwsze miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 300 zł otrzymała Pani Elżbieta Świerczyńska za pracę pt. „Nagroda Nobla”. W uzasadnieniu jury doceniło jej „warsztat pisarski, utrzymanie napięcia od słowa pierwszego do ostatniego, przewrotność w widzeniu spraw oczywistych, przenikliwą diagnozę duszy mężczyzny i jego bliskich”.

 

Drugie miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 200 zł otrzymał Pani Lucyna Drelinkiewicz za pracę pt. „Ruska”: za dramaturgiczną konstrukcję, brawurę językową i rozbicie w proch powszechnych stereotypów.

 

Trzecie miejsce i nagrody książkowe o łącznej wartości 100 zł otrzymała Pani Krystyna Pieniążek za pracę pt. „Bohaterowie codzienności”. Za prostotę w pokazywaniu spraw złożonych, wrażliwość na szczegół, który nasyca wiarygodnością świat przedstawiony, serdeczność dla człowieka, która nie ma nic wspólnego z sentymentalizmem.

 

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrodzone prace wkrótce pojawią się na stronie internetowej projektu – www.saga.villa.org.pl oraz w wydanej publikacji.

 

 

 

 

log_forum_pl

 

 

Zobacz także