facebook

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza Willa Decjusza. Zapraszamy 15 października (niedziela).

 

W niedzielę 15 października o godz. 17.00 zapraszamy na kolejną odsłonę Salonu muzycznego Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza. To będzie „salon” z gwiazdami! Na scenie Agata Zubel, Michał Sławecki, Joanna Wicherek i Cezary Duchnowski, a w programie dzieła Sławomira Kupczaka.

 

 

 

 

Bohaterem Salonu muzycznego Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza będzie kompozytor Sławomir Kupczak. W monograficznym koncercie poświęconym jego twórczości wśród wykonawców pojawią się m.in. Agata Zubel – sopran, Michał Sławecki – kontratenor, Joanna Wicherek – fortepian, Cezary Duchnowski – elektronika. W programie zabrzmią: „Akwaforta” na głos, okarynę i elektronikę, Anafora VII na głos i elektronikę oraz „Widziałem Cię” na kontratenor i fortepian. Spotkanie z kompozytorem poprowadzi Ewa Szczecińska z Programu 2 Polskiego Radia.

 

Bilety w cenie 10 PLN dostępne w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2 i pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Willi Decjusza na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Więcej www.chorpolskiegoradia.pl

 

Sławomir Kupczak

Kompozycję studiował u Jana Wichrowskiego, Cezarego Duchnowskiego i Stanisława Krupowicza we Wrocławiu. W 2016 roku za Anaforę VI otrzymał 4 lokatę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu, zaś kilka lat wcześniej jego Anafora V (na wiolonczelę i komputer) reprezentowała Polskie Radio na Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej UNESCO w Rzymie.

Pisze zarówno muzykę kameralną, symfoniczną i elektroakustyczną, jak też teatralną (m.in. przedstawienia w reżyserii Jakuba Porcariego, Krzysztofa Rekowskiego, Krzysztofa Globisza, Piotra Jędrzejasa, Marii Spiss, Pawła Passiniego) i filmową. Zamówienia kompozytorskie składają zaś u niego tak szacowne instytucje i festiwale jak Brand New Music Festival, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie, Musica Electronica Nova i Musica Polonica Nova, Filharmonia Łódzka czy Studio Eksperymentalne Polskiego Radia.

W 2015 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się premiera jego opery kameralnej „Voyager” w reżyserii Michała Borczucha.

 

Zobacz także