facebook

Festiwal Wielokulturowy – Nowi Krakowianie 2021

Festiwal Wielokulturowy to inicjatywa, która łączy ludzi różnych narodowości, kultur i religii, mieszkających w Krakowie.
 
 
Festiwal rozpocznie się 23 września 2021 roku i potrwa do 3 października.
W ramach Festiwalu odbędą się spotkania, prelekcje, warsztaty kulinarne, językowe, muzyczne i taneczne, a także spacery tematyczne, konkursy i akcje społeczne, dzięki którym poszerzy się przestrzeń współpracy, otwartości i dialogu.
 
 
Kraków jako miejsce od lat otwarte na przybyszów z innych krajów, na nowe kultury i tradycje, budujące swój kulturalny potencjał w oparciu o dziedzictwo przyjezdnych jest najczęściej wybieranym przez obcokrajowców miastem do studiowania, a także pracy i życia.
Wiele zawdzięczamy obcokrajowcom, którzy zdecydowali się osiąść w Krakowie, aby tworzyć, pracować czy studiować. Sprowadzając się tutaj z innych stron świata, nowi mieszkańcy zaszczepiają elementy własnych kultur, wzbogacając tym samym lokalne relacje społeczne oraz inspirując i otwierając krakowian na nowe doświadczenia, kultury i tradycje. Kluczem do wykorzystania ogromnego potencjału, jaki stanowi obecność cudzoziemców jest twórcza współpraca polegająca na wzajemnym poznawaniu się, na integracji mieszkańców, środowisk twórczych i grup miejskich oraz na budowaniu wspólnej tożsamości – tożsamości mieszkańców Krakowa.
 
 
Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Internationaler Bund Polska jako operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie w partnerstwie z Instytutem Kultury Willa Decjusza, przy wsparciu finansowym Miasta i Otwartego Krakowa, zapraszają wszystkich Krakowian do wspólnego świętowania w ramach Festiwalu Wielokulturowego – Nowi Krakowianie 2021.”
 
Wydarzenia realizowane z licznymi partnerami będą się odbywać w różnych punktach na terenie Krakowa, a zaproszeni są na nie wszyscy mieszkańcy. Już wkrótce ogłosimy szczegółowy program festiwalu. Dołączajcie do wydarzenia, by być na bieżąco!
 
Dołącz do wydarzenia na Facebook’u:
https://fb.me/e/4QWWP001x
 
 
 
* W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w Polsce, wydarzenie zostanie zaadaptowane do formatów online lub hybrydowych.

 

Zobacz także