facebook

Rekrutacja do 19. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej zakończona!

Letnia Szkoła Wyszehradzka (LSW) to projekt, który od 18 lat kształtuje i edukuje pokolenia młodych obywateli Grupy Wyszehradzkiej i krajów ościennych. Przez lata obserwowaliśmy zmianę priorytetów, polityk, trendów, ale przede wszystkim profilu kandydatów i uczestników. W tym roku, pomimo trudności spowodowanych pandemią Covid-19, VSS powraca, koncentrując się na dwóch obszarach: biznes oraz innowacje i dziedzictwo kulturowe, które wydają się odległe, ale połączone razem dają możliwość stworzenia innowacyjnego i odpowiedzialnego podejścia do obecnego krajobrazu. Laboratoria prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów, których celem będzie wymiana poglądów, zdobywanie wiedzy i konsultowanie własnych pomysłów uczestników, przyczynią się do rozwoju nowej optyki, a także ukształtowania aspirujących liderów V4 i Centralnej i Region Europy Wschodniej.

 

W tym roku otrzymaliśmy 110 aplikacji z 23 krajów, znajdujących się na 4 kontynentach. Podczas procesu rekrutacji, zespół pracujący nad projektem odpowiedział na ponad 100 pytań, za które dziękujemy!

 

I choć z wszystkimi kandydatami chcielibyśmy się spotkać, porozmawiać i wymienić poglądy, do projektu zakwalifikowane zostało wąskie grono uczestników, które już 5 lipca, spotka się w Willi Decjusza by przez najbliższe 10 dni wzajemnie się poznawać, uczestniczyć w warsztatach i wykładach inspiracyjnych, pracować nad indywidualnymi projektami oraz wziąć udział w wizytach studyjnych.

 

Wszystkim wybranym kandydatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za tych czekających na liście rezerwowej!

Partnerzy:

Fundatorzy:

Patroni medialni:

Zobacz także