facebook

Niedziela u Decjusza – zapraszamy na piknik rodzinny w dniu 4 czerwca

 

Serdecznie zapraszamy 4 czerwca od godz. 11.00 do 16.00 na Niedzielę u Decjusza, doroczne wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego organizowane przez Stowarzyszenie Willa Decjusza we współpracy ze szkołą języka angielskiego Centrum Helen Doron.  Tegoroczna edycja odbędzie się pod wiodącym tytułem „Miasto – architektura – zabytek”, któremu poświęcone zostaną liczne zabawy edukacyjne. Odwiedzając wszystkie stanowiska o charakterze warsztatów, gier i konkursów, najmłodsi będą mogli zdobyć ciekawe informacje z różnych obszarów nawiązujących do głównego tematu oraz do historycznego charakteru miejsca.

 

Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali różnorodne atrakcje, jak wznoszenie budowli z II LO im. J. III Sobieskiego oraz Małopolskim Instytutem Kultury. Podczas pikniku będą odbywały się również warsztaty grafiki i rysunku przygotowane przez Pracownię OKO, podczas których, przy profesjonalnych sztalugach, będzie można poznać technikę druku wypukłego i stworzyć swoją własną grafikę artystyczną czy dowiedzieć się, co to jest moduł w architekturze i jak z figur geometrycznych zbudować na przykład… Willę Decjusza!

 

To jednak nie koniec aktywności! Budowle i rysunki będzie można ozdobić krakowskimi gołębiami wykonanymi w technice orgiami. Wśród stanowisk nie zabraknie miejsc typowych dla funkcjonowania miasta, jak czytelnia bajek czy poczta, gdzie będzie można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami z Willi Decjusza. Wśród zieleni miejskiej, na miłośników rodzinnych gier będą czekały sportowe wyzwania: bule, badminton czy strzelanie z łuku.

 

Zabawę dopełni wystawa przedstawiająca zabytki i quizy, w których będzie należało rozpoznać charakterystyczne budynki z różnych stron świata. Na uczestników wydarzenia czekają także wyzwania dla wyobraźni i myślenia, czyli Miejskie Myślanki. Pojawią się także najbardziej aktualne i ważne zagadnienia z obszaru ekologii. Towarzystwo Przyjaciół Drzew i Ptaków SIKORNIK zadba o to, aby każdy mógł dowiedzieć się jakie jest jego Drzewo Opiekuńcze i zabrać ze sobą jego symbol. Wszyscy, którzy wezmą udział w edukacyjnej zabawie i zdobędą komplet pieczątek w specjalnie z tej okazji przygotowanych „paszportach” otrzymają nagrody i upominki.

 

Ponadto w programie Niedzieli u Decjusza zaplanowany jest spektakl teatralny „Złota Kaczka”, konkurs na najciekawszy kostium „Dawne zawody w mieście” oraz spacer po renesansowej Willi Decjusza.

 

Szczegółowy program:

SPOTKANIE Z KULTURĄ RENESANSU „MIASTO – ARCHITEKTURA – ZABYTEK”

11.00 Otwarcie Niedzieli u Decjusza

11.15 – 16.00 Zabawy edukacyjne, gry i konkursy pt. Miasto – architektura – zabytek

12.00 Renesans epoką wielkich odkryć – Bystrzak Akademia Twórczego Rozwoju

13.00 Konkurs na najciekawszy kostium „Dawne zawody w mieście”

14.00 „Złota Kaczka” – spektakl teatralny

15.00 „Poszukiwanie skarbu” – spacer po Willi Decjusza i jej ogrodach

Prowadzenie: Piotr Bednarski

 

Zapraszamy!

4 czerwca (niedziela) 2017 od 11.00 do 16.00

 

www.villa.org.pl

Wstęp wolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także