facebook

Ile mitów w biografii? Salon Literacki z udziałem Sylwii Frołow

15 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 w Willi Decjusza będzie miała miejsce uroczysta inauguracja czwartej edycji warsztatów kreatywności dla seniorów SAGA. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sylwia Frołow – autorka biografii szefa sowieckiego aparatu terroru pt. „Dzierżyński. Miłość i rewolucja”. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kubisiowska. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Sylwia Frołow (1965) jest autorką powieści „Spojrzenia” (wyd. 2009, Rosner & Wspólnicy). Na co dzień pracuje w „Tygodniku Powszechnym”, przez kilka lat była sekretarzem prof. Jerzego Pomianowskiego. Mieszka w Krakowie.

 

Feliks Dzierżyński – znany jako Czerwony Kat. Założyciel i szef sowieckiego aparatu terroru powstałego po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej w 1917 roku w Rosji.

 

„SAGA – warsztaty kreatywności” to kompleksowa propozycja służącą edukacji, integracji i aktywizacji osób starszych. Praktyczne umiejętności wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki zdobywają w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych: proza oraz media.

 

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają otwarte spotkania Salonu Literackiego – wykładów nt. teorii literatury i współczesnych trendów, dyskusji nad współczesną i dawną literaturą polską oraz spotkań autorskich. Gościmy autorów, dziennikarzy, wydawców i innych specjalistów tej dziedziny.

 

Program uzupełnia wolontariacki Klub Saga, współtworzony przez osoby uczestniczące, które chcą się dzielić własną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Więcej informacji i teksty uczestników trzech poprzednich edycji projektu na stronie: www.saga.villa.org.pl.

 

 

log_forum_pl

Zobacz także