facebook

Zaproszenie na konferencję „Antysemityzm 2.0. Przejawy antysemityzmu w sferze online w państwach Europy Centralnej” w ramach projektu ComAnCE

Konferencja naukowa „Antysemityzm 2.0. Przejawy antysemityzmu w sferze online w państwach Europy Centralnej” otwiera przestrzeń dla interdyscyplinarnego dialogu na tematy ściśle powiązane z zagadnieniami identyfikacji i przeciwdziałania antysemickiej mowie nienawiści w sieci. Wśród paneli tematycznych pojawiają się takie zagadnienia jak: teoretyczne ujęcia badań nad antysemityzmem z perspektywy współczesnej komunikacji internetowej czy rozwiązania metodologiczne w tym obszarze.

 

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń osoby zaangażowane w badania związane ze zwalczaniem oraz wykrywaniem mowy nienawiści, a także poświęcające się zagadnieniu antysemityzmu. Zgłoszenie powinno zawierać abstrakt wystąpienia w języku angielskim liczący do 500 słów, krótki biogram oraz dane kontaktowe. Całość należy przesłać do 30.04.2021 r. na adres: info@bpi.sk.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na temat wymogów aplikacyjnych, zakresu tematycznego wystąpień oraz szczegółów organizacyjnych można znaleźć w pliku poniżej.

 

Call for papers – Antisemitism 2.0 Conference

 

Konferencja realizowana jest przez Bratislava Policy Institute jako część projektu ComAnCE, w którym partnerem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza.

 

                                                                              

Zobacz także