facebook

Salon literacki w ramach projektu SAGA współpraca z twórczymi środowiskami z obszarów wiejskich – 8.11.2018 godz. 15.30-17.30 – otwarte wydarzenie

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza w ramach projektu SAGA – współpraca z twórczymi środowiskami z obszarów wiejskich – zaprasza na otwarte wydarzenie, w ramach którego odbędzie się salon literacki.

 

 

 

 

 

Salon stanowić będzie płaszczyznę wymiany myśli i rozmowy na temat głównych nurtów w literaturze i kulturze dwudziestolecia międzywojennego. Spotkanie poprowadzi Pani Katarzyna Prałat, doktorantka literaturoznawstwa. Tematy jakie poruszymy podczas salonu: Europa i Polska w latach 1918-1939 – główne nurty w literaturze i sztuce, dwudziestolecie międzywojenne – charakterystyka epoki, główne ośrodki miejskie i życie literackie, legenda Krakowa czasów międzywojnia, literatura centrum i pogranicza, emancypacja i salony literackie kobiet, dwudziestolecie – krótka epoka, wielka poezja, dwudziestolecie – proza.

 

Spotkanie odbędzie się w Willi Decjusza 8 listopada (czwartek) w godzinach od 15:30 do 17:30.

 

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, a w szczególności członków działającego w Willi Decjusza Centrum Aktywności Seniorów oraz uczestników wszystkich edycji projektu Saga – warsztaty kreatywnego pisania. Będziemy czytać poezję, prozę, zachęcamy do przyniesienia utworów Państwa ulubionych autorów.

 

Data: 8.11.2018,

Miejsce: Willa Decjusza Sala Kominkowa, godz. 15:30-17:30

 

Wstęp wolny!

 

 

 

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

 

 

 

Zobacz także