facebook

Koncert na zakończenie Kursu Mistrzowskiego – Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuki

Kurs Mistrzowski dla wokalistów, studentów i absolwentów Akademii Muzycznych, prowadzony pod kierunkiem wybitnego pedagoga i sopranistki o międzynarodowej sławie prof. Alison Pearce odbywa się w Willi Decjusza po raz ósmy. Zajęcia dydaktyczne, podczas których uczestnicy doskonalą technikę śpiewu operowego oraz interpretację wykonywanych utworów zakończy uroczysty koncert. W koncercie wystąpią uczestnicy Kursu; soliści z Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Koncert odbędzie się w piątek 28 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Balowej w Willi Decjusza.

 

Alison Pearce

 

jest profesorem Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, solistką najsłynniejszych scen operowych. W swym repertuarze wykonywała, m.in. Te Deum w Royal Festival Hall pod batutą Krzysztofa Pendereckiego. Za zasługi dla kultury polskiej w 1999 roku została odznaczona w Ambasadzie RP w Londynie medalem im. Karola Szymanowskiego. W Polsce uczestniczyła w licznych recitalach i koncertach. W Krakowie kilkakrotnie występowała w Filharmonii, śpiewając pod batutą Jerzego Kotlewicza z okazji rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego oraz z Capellą Cracoviensis podczas festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie” (1998) a także podczas koncertu Last Night of the Proms (2002).

 

W Willi Decjusza gościła w recitalu pieśni angielskich (1999), w koncercie z cyklu Muzyka na Dworach Europy wraz z Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum (2001) oraz w spektaklu plenerowym Music and Monarchy (2002). Od wielu lat prowadzi seminaria wokalne w Polsce, między innymi na zaproszenie Akademii Muzycznej w Warszawie i Krakowie.

Zobacz także