facebook

ECOWEEK w Krakowie – międzynarodowe warsztaty i konferencja, 21-27 października 2013r

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić do udziału w międzynarodowym wydarzeniu ECOWEEK, które odbędzie się pod hasłem „Design… Innovation… Experiment… Lifestyle An International Seven-Days Tink-Tank Event”. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Miastotwórcze we współpracy z Stowarzyszeniem Willa Decjusza, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz Dzielnicą VII Zwierzyniec i Dzielnicą VIII Dębniki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: pan Bogusław Sonik i pani Róża Thun – posłowie do Parlamentu Europejskiego, pan Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski oraz Prof. Kazimierz Furtak – Rektor Politechniki Krakowskiej. 

 

ECOWEEK Cracow należy do cyklu międzynarodowych warsztatów i konferencji ECOWEEK odbywających się w kilkunastu krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie, angażującego międzynarodowe grono ekspertów i uczestników. Celem wydarzenia jest promocja proekologicznych rozwiązań w dziedzinie design-u, architektury, urbanistyki, inżynierii środowiska a także miejskiego stylu życia. Wydarzenie adresowane jest zarówno do przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli instytucji nauki i kultury, jak i młodych naukowców i studentów zainteresowanych problematyką miejską – nie tylko od strony projektowej!

 

Wśród zaproszonych gości znajdują się światowej sławy eksperci, m.in.: Chris Doray (Chris Doray Studio, Vancouver), Bostjan Vuga (Sadar+Vuga, Lublana), Matthew Soules (MSA, Vancouver), Emanuele Naboni (The Royal Danish Academy of Fine Arts, Kopenhaga), Ivana Pasecna i Peter Pasecny (2ka, Bratysława), Mihaela Hărmănescu (University of Architecture and Urban Planning Ion Mincu Bucharest, Bukareszt), Thomas Kauertz (University of Applied Sciences and Arts in Hildesheim, Hildesheim) oraz Agata Woźniczka & Mateusz Adamczyk (BudCud, Kraków).

 

Program wydarzenia obejmie:

 

  • uroczystą konferencję otwierającą wydarzenie, w Willi Decjusza – 21.10.2013 r.
  • międzynarodowe warsztaty – 21-25.10.2013 r.
  • konferencję zamykającą wydarzenie, w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie – 26.10.2013 r.

 

  • wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa koncepcji architektoniczno-urbanistycznych wykonanych przez uczestników warsztatów, której wernisaż odbędzie się w Hallu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa – 27.10.2013 r.

 

Zachęcamy do zapoznania się z problematyką warsztatów, wyboru grupy warsztatowej i dokonania rejestracji na stronie wydarzenia, w zakładce „rejestracja”:

 

 

Więcej informacji na temat wydarzenia:

 

 

Zobacz także