facebook

Sagowce

 

Saga to cykl spotkań literackich to zwyczajowo comiesięczne dyskusje i prezentacje tekstów przygotowanych przez dwie grupy pn.: „Saga” oraz „Sagowce”, skupiających osoby zainteresowane różnorodnymi formami pisania i wzajemnie się inspirujące do podejmowania nowych tematów. W czasie pandemii, gdy bezpośrednie rozmowy nie są możliwe aktywność uczestników przybrała zupełnie inny charakter. Powstały „Zapiski z czasów zarazy” –  cykl krótkich opowiadań, napisanych przez członków grupy literackiej „Sagowce”.

 

 

 

Zachęcamy do lektury jednego z wybranych tekstów oraz pozostałych na stronie www.sagowce.eu, które są subiektywnym odzwierciedleniem atmosfery niecodziennego czasu.

 

„Zapiski z czasów zarazy”

 

🍀🍀🍀
Wstaje. Światło wąskimi paskami sączy się bokiem zza rolet. Podnoszę je. Zalewa pokój. Wcale nie jest dobrze. Razem z nim i wiadomościami z radia wdziera się dzień. I nie jest to ostatni dzień epidemii. Teraz cała reszta to mechaniczne powtarzanie. Gimnastyka, śniadanie, podlewanie kwiatków i telefony. A świat za oknem ciągle jest obecny. Wyjść, czy nie?

Dlatego lubię wieczory. Zamknięta w ciepłym pomarańczowym świetle, wśród książek i obrazów z laptopem na kolanach wpadam w wymyślony świat. Nie jest nachalny. Mogę go w każdej chwili wyłączyć. Strach, lęk, te uczucia nie są moje i nie ja muszę sobie z nimi poradzić. Na razie przeglądam się w nich i do nich przymierzam.
Ania M.

 

Grupa prowadzi własną stronę internetową www.sagowce.eu, gdzie publikuje swoje prace, serdecznie zapraszamy.

 

Zobacz także