facebook

Koncert dedykowany Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie (1932-1933). Willa Decjusza, 26 listopada (poniedziałek), godz. 18.00

 

 

W poniedziałek 26 listopada 2018 roku o godz. 18.00 Stowarzyszenie Willa Decjusza serdecznie zaprasza  na uroczysty koncert zadedykowany Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie (1932-1933).

 

 

 

 

W ramach wydarzenia odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany Pamięci Ofiar Hołodomoru i przygotowany przez Olesię Zdorowecką (głos, fortepian, wizualizacja).

 

„Jesteśmy następcami bardziej skomplikowanej historii… nasze doświadczenie katastrof i nasza pamięć o nich nauczyły nas najważniejszego: nie być ofiarą, nie być katem, nie być obojętnym świadkiem”.

 

Olesia Zdorowecka jest ukraińską artystką z Kijowa, która od 2012 roku mieszka i pracuje w Europie. Współpracuje z międzynarodowymi formacjami artystycznymi oraz realizuje projekty własne. Obszarem jej zainteresowań jest przede wszystkim muzyka jazzowa, folkowa oraz eksperymentalna. Komponuje także oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych, filmów oraz baletu współczesnego. Jest założycielką ukraińsko-irlandzkiej platformy kulturalnej UI oraz kuratorką poetycko-muzycznej inicjatywy „PHONICA” w Dublinie.

 

Wydarzenie zorganizowane jest pod honorowym patronatem Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie. 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także