facebook

„Wielokulturowość w miastach Europy” – debata

Piątek, 01. Października 2021, o godz. 15:00  
Zapraszamy na debatę online: „Wielokulturowość w miastach Europy”, z udziałem:

 

  • Karoline Gil – Zastępca Kierownika Departamentu/ Szefowa Sekcji IFA (Institut für Auslandsbeziehungen) Stuttgart, Niemcy.
  • Mateusz Płoskonka – Zastępca Dyrektora Miejskiego Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Kraków, Polska
  • Elena Monicelli (tbc) – P.O. Dyrektora PSF (Peace School Foundation) of Monte Sole, Bolonia, Włochy
  • Dominika Kasprowicz – Profesor Nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dyrektor Willi Decjusza, Kraków, Polska

 

Do dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów miast Europy, dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury, akademicy, pracownicy sektora prywatnego, aktywiści i artyści. Dyskusja będzie miała charakter spotkania przy okrągłym stole, gdzie zaproszeni goście opowiedzą o inicjatywach, akcjach i programach adresowanych do wielokulturowego grona mieszkańców. Spotkanie będzie miało również za cel wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Celem spotkania będzie stworzenie możliwości nawiązania współpracy i integracji pomiędzy organizacjami pozarządowymi, cudzoziemcami i mieszkańcami Krakowa oraz innymi miastami Europy.

Debatę można oglądać live na profilach FB: www.facebook.com/WillaDecjusza i www.facebook.com/Decjusz , w języku angielskim.

Do spotkania można też dołączyć poprzez platformę ZOOM z dostępem do tłumaczenia symultanicznego:
Zoom Meeting: https://us06web.zoom.us/j/82762833169?pwd=cEd1ekZKd01PWExSQnBhb3R4bUQwZz09

Meeting ID: 827 6283 3169,
Passcode: 574690

 

 

Eksperci:

 

Karoline Gil – Zastępca Kierownika Departamentu/ Szefowa Sekcji IFA (Institut für Auslandsbeziehungen) Stuttgart, Niemcy.
Karoline Gil ma wieloletnie doświadczenie w dialogu międzykulturowym i tworzeniu międzynarodowych sieci z głębokim zainteresowaniem stosunkami międzynarodowymi. Od 2009 roku jest aktywnym członkiem i regionalnym koordynatorem Młodej Niemieckiej Rady Spraw Zagranicznych. Na obecnym stanowisku koordynuje i nadzoruje programy grantów i wsparcia w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji. Studiując stosunki europejskie i transformację społeczno-gospodarczą, współredagowała książki o Traktacie o dobrych stosunkach i sąsiedztwie między Polską a Niemcami, o współpracy transgranicznej między obydwoma krajami oraz o regionalnych tożsamościach europejskich.

 

Mateusz Płoskonka – Zastępca Dyrektora Miejskiego Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Kraków, Polska
Specjalista z zakresu współczesnej dyplomacji w stosunkach międzynarodowych. Stypendysta International Visitor Leadership Program organizowanego przez Departament Stanu USA, miejski ekspert ds. polityki społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z trzecim sektorem i realizacji programu Otwarty Kraków (od 2016) Certyfikowany audytor i menedżer współpracy z trzecim sektorem. Działa na rzecz wzmocnienia dialogu międzysektorowego. Odpowiada za realizację procesu budżetu partycypacyjnego i inicjatywy lokalnej w Krakowie.

 

 

Elena Monicelli –  P.O. Dyrektora PSF (Peace School Foundation) of Monte Sole, Bolonia, Włochy
Menedżer kultury i specjalista ds. Edukacji o pokoju, międzynarodowej współpracy praw człowieka i polityk Unii Europejskiej, autor i badacz, członek zarządu projektu „SO-CLOSE Enhancing Social Cohesion through Sharing the Cultural Heritage of Forced Migrations” H2020.

 

Dominika Kasprowicz – Profesor Nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dyrektor Willi Decjusza, Kraków, Polska
Pracownik naukowy i menedżer kultury, doktor nauk politycznych (2010), Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego (Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej), z tytułem European Diploma in Cultural Project Management, od 2016 dyrektor Willi Deciusza – polskiej instytucji kultury, rezydencji dla zagrożonych artystów i naukowców. Członek Zarządu projektu „SO-CLOSE Enhancing Social Cohesion through Sharing the Cultural Heritage of Forces Forces Migration” H2020, członek Interdyscyplinarnego Zespołu Programu Otwarty Kraków. Zajmuje się dyplomacją i zarządzaniem kulturą, komunikacją polityczną, populizmem i innowacjami społecznymi w polityce.

 

Panel jest częścią Festiwalu Wielokulturowego – Nowi Krakowianie 2021: https://www.facebook.com/events/353622983152807

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Willa Decjusza,
Otwarty Kraków
Centrum Wielokulturowe w Krakowie,
Internationaler Bund Polska, 
Instytut Kultury Willa Decjusza,

Partnerzy:

Zobacz także